Україна увійшла до світових лідерів з найдешевшим мобільним інтернетом

Найдешевшим мобільний інтернет виявився в Індії, а найдорожчим – у Зімбабве

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 12 квітня 20195370

Мобільний інтернет в Україні виявився найдешевшим у Європі та 4-м за доступністю в світі, свідчать результати дослідження провайдера Cable.co.uk, який аналізує доступність інтернету 230 країнах світу.

Дослідження проводилося у жовтні-листопаді 2018 року, воно охопило понад 6 тис. тарифних планів по всьому світу.

В результаті було встановлено, що найдешевший мобільний інтернет-доступ можна отримати в Індії. Тут в середньому 1 ГБ мобільного трафіку коштує всього 0,26 дол., а вартість найдешевшої пропозиції становить 0,02 дол. На другому місці за доступністю розташувався Киргизстан, тут за 1 ГБ мобільного трафіку доведеться заплатити на 1 цент більше – 0,27 дол.

Сусідній Казахстан посів третю сходинку рейтингу доступності мобільного інтернету з результатом 0,49 дол. Україна зовсім трохи не дотягла до трійки лідерів і розташувалася на четвертій позиції з результатом 0,51 дол. за 1 ГБ мобільного трафіку. Якщо ж розглядати європейський регіон, то в Україні найнижчі ціни на мобільний інтернет в Європі, зазначило профільне видання itc.ua.

У сусідніх з Україною країнах справи йдуть значно гірше. Наприклад, у Білорусі (48 рядок рейтингу) за 1 ГБ мобільних даних доведеться заплатити в середньому 2,36 дол. – в 4,6 раза більше, ніж в Україні. В Молдові (57 місце) розцінки ще вищі – 2,85 долара за 1 ГБ трафіку. В Угорщині (135 місце) за 1 ГБ трафіку доведеться заплатити 6,56 дол. Серед усіх сусідніх країн лише Росія змогла увійти в діапазон менше одного долара за 1 ГБ мобільного трафіку. Тут в середньому 1 ГБ обійдеться в 0,91 дол.

У високорозвинутих у технологічному плані країнах мобільний інтернет виявився дуже дорогим за українськими мірками. Наприклад, у США (182 місце) середня вартість 1 ГБ мобільних даних оцінюється в 12,37 дол., і навіть найдешевший тариф коштує утричі дорожче, порівняно з середніми українськими цінами ($1,50). Трохи краще йдуть справи в Японії (154 місце) – 8,34 дол. У Південній Кореї, де вже зовсім скоро планують запустити зв'язок 5G, доводиться платити в середньому по 15,12 дол. за 1 ГБ мобільних даних.

Середня вартість 1 ГБ мобільних даних по всьому світу становить 8,53 дол.

Найдорожчий мобільний інтернет у Зімбабве, яка розташувалася на 230-му місці – там 1 ГБ мобільного трафіку коштує в середньому 75,20 дол.

При цьому дослідження не наводить даних про вартість мобільного інтернету у Венесуелі та в Північній Кореї. Оскільки, як і в деяких інших територіях (Кокосові острови, Острів Різдва, Еритрея, Маршаллові Острови Сен-П'єр і Мікелон, Південний Судан, Тувалу, Ватикан), або зовсім відсутня мобільна інфраструктура, або доступний тільки зв'язок 2G, що дозволяє працювати тільки з голосовими дзвінками і SMS.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук