Клімкін розповів, про що говоритиме «нормандська четвірка» завтра в Берліні

СуспільствоОксана Руда, 11 вересня 20152720

В суботу, 12 вересня, Україна має намір порушити питання комплексного виконання мінських угод на переговорах голів МЗС у «нормандському форматі», що відбудуться в Берліні. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, пише Інтерфакс.

«Наступним і головним питанням, і це буде одне з основних питань, що ми просуватимемо, щоб провести реальні і чесні вибори, мають бути напрацювання на шляху відведення російських регулярних військ, величезної кількості озброєнь і нескінченних найманців», – сказав він журналістам 11 вересня в Києві, додавши, що це має відбуватися під контролем ОБСЄ.

Крім того, за його словами, обговорюватимуться питання моніторингу ОБСЄ і гуманітарні аспекти.

«Третій момент, на якому ми особливо хочемо сфокусуватися, – це бачення політичного виміру, оскільки російська сторона постійно будує міфологію про конституційні зміни, про закон про особливості місцевого самоврядування і, головне, абсолютно не готова працювати з модальністю виборчого процесу. І ці модальності мають обговорюватися в присутності ОБСЄ і на основі принципів ОБСЄ», – сказав він.

За словами міністра, якщо міжнародне співтовариство і, зокрема, ОБСЄ не зможуть проконтролювати виборчий процес, то такі вибори ніким не будуть визнані.

«І це насправді не вибори, вони ніколи не будуть ні вільними, ні чесними. Тому йдеться про те, щоб ми чітко розуміли, що лише таке просування є можливим», – сказав Кілмкін.

«По-друге, щоб нарешті російська сторона припинила цю балаканину і визнала, що конституційні зміни відповідають мінському процесу, як це визнали юридичні експерти – німецькі, французькі, і Венеціанської комісії», – сказав голова МЗС.

Також міністр додав, що вважає недоцільним сьогодні говорити про якісь інші формати переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі.

«Я розмовляв у понеділок з Федерікою Могеріні, високим представником ЄС, вона готова приєднатися, готові приєднатися інші сторони, я розмовляв з Джоном Керрі (держсекретар США, – ред). Але нам потрібен результат», – сказав Клімкін, додавши, що у цій ситуації всі сторони мають виконати свої зобов'язання.

Нагадаємо, до складу «нормандської четвірки» входять представники країн: України, Росії, Франції, Німеччини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук