Комісія Міноборони виявила факти кумівства і дезертирства у підрозділах ВМС, - ЗМІ

Комісія Міноборони виявила факти кумівства і дезертирства у підрозділах ВМС, - ЗМІ

Ініційована Міноборони та Генштабом спільна робоча група з перевірки викладених у відкритому листі волонтерських організацій звинувачень на адресу командувача Військово-морських сил (ВМС) України віце-адмірала Сергія Гайдука, виявила численні порушення у ВМС.

Одеському виданню Думская.net стали відомі деякі тези з цього об'ємного документа. Зокрема, підтвердилася інформація щодо процвітання кумівства у ВМС: рідний син командира флоту, старший лейтенант Євген Гайдук на початку цього року відправився разом зі ще одним офіцером на мовні курси до Канади. «Їх відібрали з понад 9 тисяч військовослужбовців флоту як найкращих. При цьому для поїздки в Західну півкулю потрібно було володіти англійською на досить високому рівні (вільно розмовляти), тоді як лейтенант Гайдук лише «читає та пише зі словником», – йдеться в публікації.

Ще в штабі флоту служить падчерка першого заступника його начальника – контр-адмірала Дмитра Тарана, що суперечить закону України «Про запобігання корупції».

Робоча група рекомендувала перевести обох дітей до інших підрозділів або взагалі звільнити.

Перевіряльники також підтвердили факт передачі віце-адміралом Гайдуком та його підлеглими у березні 2014 року особових справ усіх офіцерів ВМС України російським спецслужбам. «Щоправда, тут перевіряючі виправдовують командування: мовляв, діючі на той момент інструкції не передбачали необхідність знищення цих паперів, а вивезти їх було неможливо внаслідок блокади штабу «зеленими чоловічками», – зазначає видання.

Комісія також виявила, що військовослужбовці ВМС вже два роки проводять відпустки в окупованому Криму, незважаючи на попередження з боку Служби безпеки України: протягом минулого та цього років на анексованому півострові побувало 155 українських офіцерів.

«Особливу увагу комісія приділила морально-психологічному стану особового складу флоту. Важливий момент – дезертирство: у 2015-му військові частини ВМС самовільно залишили 559 військовослужбовців, з яких знайшли лише 122. З початку поточного року дезертирували ще 87 моряків – повернули лише 13», – йдеться в повідомленні.

В акті зазначається, що командири не тільки не розшукують дезертирів, але й приховують самі факти втеч. Про 286 військовослужбовців, які залишили частини, в документах флоту взагалі відсутня жодна інформація.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук