Мін'юст вивчає захоплення двох львівських ринків донькою Григорія Козловського

Остаточне рішення прийматиме міністр юстиції

Головні новини Львова 11.06Софія Трощук, 11 червня, 21:06 1

Два ринки у Львові – «Винниківський» та «Підзамче» – належали громаді міста. Уже майже двадцять років їх орендувала компанія «Дари Львівщини». Наприкінці минулого року у фірми з’явилась нова власниця — донька Григорія Козловського Софія Максимець. А під час карантину міські ринки раптом стали приватними. Відтак міський голова Львова Андрій Садовий звернувся зі скаргою до Офісу протидії рейдерству Мін'юсту. Справу передали комісії з протидії корупції Міністерства юстиції. У середу, 10 червня, комісія з'ясовувала ситуацію.

«У кінці минулого року ТзОВ «Дари Львівщини» змінює власників і вносить за допомогою недобросовісних реєстраторів, це реєстратори комунального підприємства Винниківської міської ради, вносить неправомірні записи в реєстр, що ці ринки раптом стали власністю ТзОВ «Дари Львівщини». Ну, це абсолютно неправомірна дія, це таке нахабне рейдерство», — розповіла начальниця міського управління комунальної власності Інна Свистун.

На фірму переоформили майно двох базарів і право постійного користування земельними ділянками. Донька Козловського отримала землі на основі державного акту, який втратив свою чинність ще 12 років тому. Компанія «Дари Львівщини» на цьому не зупинилась і передала майно ринків в іпотеку двом фірмам, що належать депутату Григорію Козловському та його бізнес-партнеру Олексію Різнику. Останній був присутній на засіданні комісії з протидії рейдерству Мін'юсту.

«Ця ситуація, незалежно від прийнятого рішення, в будь-якому випадку переросте в судову тяганину і відповідно суд буде встановлювати, яка з двох сторін є правою», — каже Олексій Різник.

Міський голова Львова Андрій Садовий вимагає скасувати незаконні дії реєстраторів.

Комісія з протидії корупції тепер має представити свої висновки міністру юстиції, який і прийматиме рішення. Його можна чекати вже наступного тижня.

«Міністерство юстиції в даному випадку здійснює адміністративний розгляд скарги, тому будь-які звинувачення у політичних мотивах є абсолютно безпідставними. Ми розглядаємо реєстраційну дію, ми розглядаємо, чи порушив реєстратор закон, все це детально буде розписано у висновку», — пояснила заступниця міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Торік у червні Львівська міськрада затвердила детальний план території. Відтак на місці ринку «Підзамче» планували звести готельно-офісний об'єкт із підземним паркінгом. Натомість «Винниківський ринок» розташований у зоні історичної забудови. Детальний план саме цього району ще не затверджували.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук