Комітет постійних представників країн ЄС обговорить безвіз для України 26 квітня

Комітет постійних представників країн ЄС обговорить безвіз для України 26 квітня
фото УНІАН
У разі позитивного рішення на рівні постійних представників, пропозиція ще має бути затверджена Радою ЄС

У середу, 26 квітня, Комітет постійних представників країн – членів Європейського союзу (COREPER) розгляне питання надання Україні безвізового режиму з ЄС. Про це йдеться в порядку денному комітету.

Як зазначається, в комітеті планують розглянути документ, який подає зміни до списку третіх країн, чиї громадяни під час перетинання зовнішніх кордонів повинні мати візу, і країн, чиї громадяни звільняються від такої вимоги (Україна).

«До Правила (ЄР) N 539/2001 внести такі зміни: (а) в додатку I, частина I (держави) посилання на Україну видалено. (б) в додатку II, частина I (держави) наступне посилання вставляється «Україна», - зазначається у проекті документу.

У разі позитивного рішення на рівні постійних представників, пропозиція ще має бути затверджена Радою ЄС з подальшим підписанням в Європейському парламенті президентами ЄП та Ради ЄС.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Єврокомісія визнала, що Україна виконала всі умови для отримання безвізового режиму. Восени 2016 року проект про надання права безвізових поїздок до Європи для громадян України узгодили в комітетах Європарламенту. У листопаді його затвердили в Раді ЄС. 9 березня 2017 року комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ затвердив проект законодавчої резолюції про надання Україні безвізу. 6 квітня Європейський парламент підтримав рішення про надання Україні безвізового режиму.

Перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко казав, що остаточне рішення повинні підписати до 18 травня. Безвізовий режим офіційно набуде чинності через 20 днів після публікації відповідного документа.

Глава представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі прогнозує, що безвізовий режим для України набуде чинності до кінця червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук