Компанії екс-заступника голови АП отримали 42% усіх дотацій для аграріїв

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 серпня 20175090
Власник «Миронівського хлібопродукту» Юрій Косюк в 2014 році працював заступником голови АП

За перші шість місяців 2017 року із державного бюджету виділили 1,91 млрд грн на дотації для аграрних підприємств. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, пише «Економічна правда».

Як зазначається, найбільшу частку всіх дотацій на загальну суму 809 млн грн отримала група компаній «Миронівського хлібопродукту» (ПРАТ «Миронівська птахофабрика», СТОВ «Старинська птахофабрика», ПРАТ «Оріль-Лідер» та ДП «Перемога нова»). Другим найбільшим отримувачем дотацій є компанії агрохолдингу «Авангард», що входять до складу «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка. Загальна сума дотацій агрохолдингу - 142 млн грн.

Таким чином, половина всіх бюджетних дотацій було надана виробникам, що спеціалізуються на продукції птахівництва. Інші виробники отримали суттєво менші обсяги дотацій. На третьому місці за обсягом отриманих дотацій ТЗОВ «Даноша» із 33 млн грн. Компанія належить датським інвесторам. Всього бюджетні дотації з початку року отримали 1140 різних підприємств.

Як відомо, група компаній «Миронівського хлібопродукту» належить бізнесменові Юрію Косюку, який в 2014 році працював заступником голови Адміністрації Президента.

До слова, спеціальна бюджетна дотація на сільське господарство вперше почала виплачуватись саме у 2017 року. Її запровадили в кінці 2016 року і вона передбачає дотацію пропорційно до розміру сплаченого до бюджету ПДВ.

Як повідомляється, 2016 рік «Миронівський хлібопродукт» завершив із чистим прибутком $214 млн, а маржа чистого прибутку до курсової різниці становила 19%. Згідно звіту компанії хороші фінансові результати виникли завдяки середньому росту ціни на м'ясо на 10% у 2016 році, а також зростанням експорту на 52%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук