Консерватори у Великій Британії втратили абсолютну більшість

СвітЛюбко Петренко, 9 червня 20172540
Консерватори у Великій Британії втратили абсолютну більшість

Консервативна партія Великобританії втратить більшість у парламенті за підсумками дострокових парламентських виборів, які відбулись в країні у четвер, 8 червня. Водночас торі залишатимуться найбільшою політичною силою в Палаті громад.

За попередніми підрахунками результатами виборів, тепер у парламенті засідатиме 314 представників торі, тобто на 12 осіб менше, ніж було за результатами виборів 2015 року – повідомило радіо ВВС.

Тим часом лейбористи отримають 261 місце, що на 29 мандатів більше. Втратила 21 мандат Шотландська національна партія, тепер у парламенті засідатиме лише 35 її представника. На чотири мандати покращили свої показники ліберальні демократи, здобувши 12 місць у Палаті представників.

Експерти прпускають, що чинна прем’єрка Тереза Мей може втратити посаду , адже саме вона вдалася до цього ризикованого кроку – оголосила позачергові вибори, сподіваючись значно покращити результати своєї партії. Хоча згідно зі законом наступні вибори до парламенту мали б відбутися щойно 2020 року.

Консервативна партія, скоріш за все, не зможе самостійно сформувати уряд, а з огляду на різні погляди парламентських партій щодо майбутньої форми виходу з ЄУ, формування коаліції більшості видається дуже сумнівним. Тож не виключено, що британцям доведеться найближчим часом провести ще одні позачергові вибори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук