Конституційний суд не дозволив підвищувати пенсійний вік для працівників на шкідливих роботах

КС визнав, що люди, які погоджувалися на працю в шкідливих умовах мали об'єктивні очікування щодо права виходу на пенсію раніше

Конституційний Суд України визнав неконституційними положення закону № 213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року, якими було передбачено поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Про це інформує прес-служба суду.

«Цим рішенням Конституційний Суд України визнав неконституційними положення, якими передбачено підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб. Йдеться про поетапне збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для працівників, визначених в оспорюваних нормах закону № 213», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перевіряючи положення закону на відповідність Конституції, КС виходив з того, що працівники, які працювали в шкідливих умовах, і погоджувалися на таку працю через можливість отримання окремих пільг, мали об’єктивні очікування, що у них є право виходу на пенсію на умовах, визначених законом України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788–XII.

Водночас після внесення змін законом № 213, їх право виходу на пенсію на певних умовах звужено. КС розцінив це як погіршення їх юридичного становища щодо права призначення пенсії.

Крім того, КС вирішив закрити конституційне провадження у справі в частині, що стосується тверджень народних депутатів про неконституційність інших оспорюваних положень у зв’язку з їх невідповідністю вимогам закону «Про Конституційний Суд України». Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук