Конституційний суд Німеччини визнав евтаназію особистим правом людини

Суд вирішив, що смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини

СвітАндрій Стець, 26 лютого6601

У середу, 26 лютого, Федеральний конституційний суд Німеччини виніс рішення, що право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини. Заборона евтаназії порушує права тяжко хворих людей, повідомляє Deutsche Welle.

Судді вирішили, що право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини. Воно також включає свободу вчинити самогубство або вдатися до допомоги третьої сторони для добровільного відходу з життя.

Втім, судовий вердикт не означає, що законодавцям заборонено регулювати діяльність організацій, які сприяють евтаназії. Зокрема, у листопаді 2015 року німецький Бундестаг оголосив незаконними організації, які сприяють евтаназії на комерційних засадах. Водночас поняття «комерційне» охоплювало не тільки «матеріальну зацікавленість» у здійсненні евтаназії, а й безплатне сприяння відходу з життя невиліковно хворих людей. Тоді це рішення стало об'єктом жорсткої критики з боку тяжко хворих, декотрих лікарів і профільних організацій. Тож сьогоднішнє рішення Конституційного суду підтримало їхню позицію.

Зазначимо, що в 2018 році Верховний суд Великобританії дозволив відключати від апаратів життєзабезпечення без рішення суду пацієнтів, які перебувають у постійному вегетативному стані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук