Конституційний суд Румунії визнав законним імпічмент президента

СвітУляна Сенко, 10 липня 20126871
Траян Бесеску

Конституційний суд Румунії підтвердив у понеділок, що рішення парламенту про призупинення повноважень президента Траяна Бесеску є законним і тимчасовим виконувачем обов’язків президента також законно стає Крін Антонеску (спікер парламенту) – до 29 липня, коли відбудеться референдум про імпічмент Бесеску.

Сам Траян Бесеску попередив своїх політичних супротивників про небезпеку фінансової кризи. «Я можу вас запевнити – як президент держави, що я діяв з повною відповідальністю, коли економічна криза завдала жахливого удару, я повторюся – жахливого! Ті проблеми для державних фінансів, як виникли для Румунії в час 2009-2010 років і ризики 2011 року – є загрозами для національної безпеки».

 Противник Бесеску в уряді Віктора Понти звинувачують президента в авторитарних методах та втручанні у роботу уряду. 256 депутатів із 432 проголосували наприкінці минулого тижня за імпічмент президента.

Рішення парламенту Румунії викликало широку міжнародну критику. Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила на початку тижня, що рішення румунських законодавців є «неприйнятним» і таким, яке «порушує фундаментальні принципи верховенства права». В ЄС також вважають незбалансованими дії різних гілок влади Бухареста, зокрема – надання занадто високих повноважень Конституційному суду Румунії.

 У вівторок експерти в Брюсселі попередили, що «ЄС може визнати дії румунських урядовців незаконними та це може зупинити програму фінансування Румунії з боку МВФ». Бо останній все більше сумнівається в стабілізації ситуації в Румунії у час загострення боротьби за владу.

 Хоча експерти також не виключають провалу спроб лівоцентристів Віктора Понти, бо Конституційний суд у своєму рішенні від понеділка також наголосив, що «явка на референдум 29 липня має бути не меншою від 50 відсотків зареєстрованих виборців плюс один виборець». Якщо ж явка буде меншою, референдум не відбудеться і Бесеску знову повернеться в крісло президента.

 З іншого ж боку, на виборах до місцевого самоврядування, що пройшли в Румунії у червні, коли лівоцентристи перемогли, явка виборців була 56 відсотків. Окрім того, не втішними є для Бесеску останні опитування громадян, де більшість підтримує імпічмент президента. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • hjg 10 липня 2012, 21:52

  Теймур Багиров, Тимур Хромаев грабили банки с Борулько та Щербиной. Последние сидять, а Багиров та Хромаев откупились. Вот читайте всю правду об этих подонках bit.ly/LBam0v

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук