МЗС України оголосило консула Угорщини у Береговому персоною нон-грата

Матяш Сіладі повинен залишити територію України протягом 72 годин.

СуспільствоЮрій Братюк, 4 жовтня 20185621
Матяш Сіладі займав посаду консула Угорщини в місті Берегове з лютого 2018 року.

У четвер, 4 жовтня, очільника консульства Угорщини в Береговому Матяша Сіладі оголосили персоною нон-грата в Україні.

За повідомленням прес-служби МЗС України, послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню вручили ноту з інформацією про те, що у зв’язку з порушенням статуту консульської посадової особи, консул Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин. У повідомленні також уточняють, що працівник консульства порушив статтю 23 Віденської конвенції про консульські зносини. Українська сторона висловила сподівання, що Угорщина у подальшому утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків щодо України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства.

Варто уточнити, що колишнього посла Угорщини в Молдові Матяша Сіладі призначили на посаду очільника консульства Угорщини в місті Берегове у лютому 2018 року. Через загострення стосунків між Україною та Угорщиною, Сіладі не могли призначити на посаду понад півроку.

Нагадаємо також, що раніше було опубліковано відео, на якому українські громадяни у Береговому отримують угорські паспорти і виголошують присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни. Під час процедури угорський дипломат роздавав поради про те, як приховувати від української влади отримання нових документів. Після цього міністр закордонних справ України Павло Клімкін дав тиждень МЗС Угорщини на відкликання свого консула. У відповідь очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив про спроби залякати закарпатських угорців і пригрозив ще більше ускладнити євроінтеграцію України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук