Концерн Siemens заявив, що «Турецький потік» втрачає свою актуальність для ринку ЄС

ЕкономікаРоман Ганкевич, 10 червня 20158870
Концерн Siemens заявив, що «Турецький потік» втрачає свою актуальність для ринку ЄС
фото DW
Газова турбіна для електростанції

Голова правління компанії Siemens Джо Кезер повідомив, що у Європі і зокрема в Німеччині, поступово зникає ринок великих газових турбін.

Це означає, що в Європі фактично припинилося будівництво нових газових електростанцій, пише Deutsche Welle.

З цього випливає, що потреба у «блакитному паливі» для таких електростанцій не буде зростати, а в залежності від закриття газових станцій, навіть почне спадати.

За словами Кезера, це пов'язано насамперед з переорієнтацією енергетики на поновлювані джерела.

У той же час в основі інвестиційної стратегії російського газового монополіста «Газпром», насамперед планів щодо будівництва газопроводу в обхід України «Турецький потік», лежить теза про істотне зростання попиту на російський газ в Європі в найближчі роки і навіть десятиліття.

Однак «блакитне паливо» все більше стає в країнах ЄС сезонним товаром. Воно потрібне в основному для опалення і втрачає своє глобальне значення в електроенергетиці.

Це означає, що Росія втрачає свої найважливіші енергетичні важелі впливу на теренах Євросоюзу, відзначає видання.

Нагадаємо, «Турецький потік», за планами Москви, має пройти по дну Чорного моря до Туреччини і потім, через Грецію та Македонію, Сербію, Угорщину та Австрію. Ця труба в чотири нитки потужністю в цілому близько 60 млрд кубометрів газу в рік покликана повністю замінити український транзитний маршрут, від якого «Газпром» обіцяє відмовитися вже в 2019 році.

Але поки проект знаходиться в початковій стадії, щодо нього не укладено жодної тривалої угоди. Попри це, «Газпром» почав будувати морську частину газопроводу, щоб не втрачати сотні мільйонів через простій підрядників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук