Король Іспанії розпустив парламент і призначив нові вибори

СвітАндрій Стець, 3 травня 20162160
Король Іспанії розпустив парламент і призначив нові вибори
фото Reuters
Король Іспанії Феліпе VI

Король Іспанії Феліпе VI підписав указ про розпуск парламенту і проведення нових виборів 26 червня, оскільки обрані у грудні депутати не змогли дійти згоди щодо кандидатури нового прем'єр-міністра. Про це пише Deutsche Welle.

Король, якого конституція наділяє формальним обов'язком пропонувати кандидатуру прем'єр-міністра, а також скликати і розпускати парламент, підписав відповідний документ у присутності спікера парламенту Пачі Лопеса, після того як опівночі 2 травня закінчився термін для призначення нового уряду.

«Давайте будемо сподіватися, що ми усі засвоїли цей урок, і що наступний парламент досягне угоди щодо уряду якнайшвидше», - заявив Лопес.

Зазначимо, що в Іспанії досі жодного разу не доводилося проводити повторні вибори.

За результатами виборів у грудні 2015 року найсильнішою силою виявилася консервативна партія. Тоді вона набрала 28,71% голосів та отримала 123 місця з 350-ти в Конгресі депутатів, нижній палаті парламенту. Тоді також уперше з моменту падіння диктаторського режиму Франциско Франко в 1970-х роках до Конгресу депутатів потрапили менші партії - опозиційна ліва партія «Подемос» та ліберальна партія «Громадяни».

Після того, як консервативна Народна партія на чолі з Маріано Рахоєм не змогла створити коаліцію та сформувати новий уряд, свій шанс отримали соціалісти. Проте на початку березня депутати парламенту Іспанії від консервативної Народної партії та ліворадикальної партії «Подемос» не підтримали кандидатуру лідера соціалістичної робітничої партії Педро Санчеса на посаду глави уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук