Корону Данила Галицького у Львові можна оглянути за 10 грн

18 грудня 200812030

Від сьогодні до 14 січня у Золотому залі Палацу Потоцьких можна огляну гапотетичну реконструкцію корони короля Данила Галицького. Вага золотої корони, оздобленої коштовним камінням та перлами, майже три кілограми. Про це сьогодні, 18 грудня, на прес-конференції повідомив Великий магістр ордену Данила Галицького, меценат Ігор Жук.

"Виготовили корону львівські ювіляри, дещо допомогли їм зробити київські майстри. Понад 10 років займалися пошуками корони та її зовнішнього вигляду. Для цього побували в багатьох містах Польщі, Росії, Угорщини, Латвії, Литви, Болгарії, Чехії, кілька разів відвідали Ватикан, однак віднайти сліди загубленої галицької реліквії поки що не змогли. Точних описів корони у нас немає. Корона оздоблена 700 каратами дорогоцінних каменів: діамантами, рубінами, сапфірами, топазами, аметистами, гранатами, цитроном і перлами", - зазначив Ігор Жук.

У скільки обійшлося виготовлення корони, Ігор Жук тримає у таємниці, додаючи, що вона - безцінна. Натомість запевнив, що цю корону вже хочуть бачити у Києві. Навіть вимагають, аби вона там і залишилася.

За словами історика Віктора Ідзьо, головним зображенням, на яке спиралися, відтворюючи корону, стала печатка Юрія І, де є повне зображення корони.

"Данило Галицький прийняв символи королівської влади у 1253 році - від легата Папи Інокентія IV. Далі корона перейшла Леву Даниловичу, а потім - Юрію І, внуку Данила Галицького", - зазначив Віктор Ідзьо.

Корону Данила Галицького можна побачити щодня, окрім понеділка, з 10.00 до 17.00, а у вихідні - з 12.00 до 16.00. Вартують квитка - 10 грн, для дітей та пенсіонерів - 5 грн, безкоштовний вхід для дітей-сиріт. Виручені кошти підуть на ремонтно-реставраційні роботи замків Львівщини, зокрема - Підгорецького.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук