Костел Єзуїтів завтра у Львові освятить митрополит Ігор Возьняк

Photographer, 5 грудня 2011329713
Костел Єзуїтів завтра у Львові освятить митрополит Ігор Возьняк
фото ZAXID.NET

6 грудня об 11:00 у храмі святих Петра і Павла (отців Єзуїтів) відбудеться перше богослужіння за останні 65 років. «Відбудеться освячення храму і Божественна літургія, яку буде правити Митрополит Ігор Возьняк», – повідомив 5 грудня міський голова Львова Андрій Садовий. Сьогодні проходять активні підготування у храмі до відкриття.

«Завтра ми святкуємо 20 років, як створені Збройні Сили України. Пройде посвячення знамен ЗСУ. Це важливий день. Храм сьогодні відкриває нам свою красу. Це один з найкрасивіших храмів Львова. Пам’ятка історії, пам’ятка ЮНЕСКО, пам’ятка світового рівня. Тут є божественне розп’яття, тут є розписи, які по своїй красі не мають рівних у Львові. Цей храм є особливий для громади Львова, а також для мене і моєї родини», – сказав Андрій Садовий.

Мер розповів: «Мій дідусь мені дуже багато про цей храм розказував. Коли він служив у війську їх кожну неділю приводили до цього храму молитися. Він одружився на моїй бабці, коли помер її чоловік у молодому віці. І він (дідусь) виховував трьох дітей, в тому числі мою маму… Коли він мені розказував про цей храм, про цю несамовиту красу, я  не міг собі уявити, що це. Коли я перше зайшов сюди, то за цими книжками, за мільйонами томів книжок – мене вразила ця краса».

Мер зазначив, що хотів би, щоб всі львів’яни побачили красу храму, бо він є гордістю міста.

«З іншого боку – це наш великий біль, що 65 років храм був закритий. Він не прославляв Бога. Минає 65 років… дякуючи наполегливій, несамовитій праці отця Степана Суса (настоятель храму, – ред.), праці Академії (Львівська академія сухопутних військ, – ред.) та бібліотеці Стефаника ми знаходимось за мить до повноцінної літургії», – додав Андрій Садовий.

На сьогодні з храму, за словами мера, вивезено близько 2 млн томів з фонду бібліотеки Стефаника, ще залишається невелика частина книг (за інформацією прес-служби Львівської міської ради – близько 300 тис. томів, серед яких унікальні іншомовні видання, – ред.), які вивезуть до кінця року.

«Це плавний процес… Всі роботи до кінця року на вул. Авіаційній (нові приміщення під бібліотечний фонд, – ред.) будуть завершені, ця збірка також буде туди перевезена. Вона знаходиться під відповідним наглядом», – сказав Андрій Садовий.

Додамо, книги та стелажі з храму святих Петра і Павла (отців Єзуїтів) – книжкові фонди бібліотеки ім. Стефаника НАН України – тривалий час перевозили у приміщення на вул. Авіаційній, 1, де відтепер буде діяти нове відділення бібліотеки.

Раніше храм святих апостолів Петра і Павла виконував функцію гарнізонного храму з 1848 по 1946 рр.

Водночас, як розповів настоятель храму Степан Сус, сьогодні до костелу Єзуїтів привезуть мощі Святого Йосафата, які розмістять в престолі.

«Наразі ніякі мощі в храмі не зберігаються. Є лише тіла меценатів, які спочивають у стінах церкви. Сьогодні привеземо мощі Святого Йосафата, адже, як ви знаєте, богослужіння не можуть відбуватися, якщо немає мощей великомучеників», – пояснив отець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук