Кожна дитина-сирота матиме житло після 18 років: яке рішення знайшли в парламенті
Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, впродовж місяця після завершення терміну перебування в дитячих будинках або прийомних сім’ях будуть забезпечені житлом. Про це сказала голова Комітету ВР з питань регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк в контексті підготовки житлової реформи в Україні, повідомляє РБК-Україна.
Житло дітям-сиротам надаватимуть одразу для проживання або ж соціальне – до отримання постійного. Правки про це внесуть до законопроєкту №12377 «Про основні засади житлової політики». Зараз над питання працює спеціальна робоча група.
За словами Олени Шуляк, одна з обовʼязкових норм, що буде врахована при доопрацюванні законопроєкту – житло у власність з державного житлового фонду зможуть отримувати не лише військовослужбовці, поліцейські та особи рядового і начальницького складу цивільного захисту та члени їхніх сімей, а й діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.
«Коли держава бере на себе відповідальність за дитину, ця відповідальність не закінчується у 18 років. Вона триває до моменту, коли в дитини з’являються власні ключі від дому. Наше завдання – створити дієву системи гарантій, що дозволить кожній дитині мати не лише право на житло, а й реальну можливість його отримати», – сказала Олена Шуляк.
Не знаєте, якого забудовника обрати? Віддавайте перевагу лідеру на ринку. «Інтергал-Буд» має першість серед приватних забудовників України. За 21 рік існування компанія досягла значних результатів у сфері будівництва житлової та комерційної нерухомості. Та головне – в «Інтергал-Буд» знають, як вести будівництво за рахунок власних коштів та без жодної недобудови.
Як це працюватиме
Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, будуть внесені до Єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи, що унеможливить втрату даних і дозволить відстежувати реалізацію їхніх прав.
Разом з отриманням постійного чи соціального житла, ця категорія українців водночас збереже і право на інші пільги в житловій сфері, наприклад, пільгові кредити на будівництво та придбання житла.
Після досягнення 23 років люди з цієї категорії не втрачатимуть права на отримання житла або участь у програмах державної підтримки.
Житловий фонд держави та громад використовуватиметься за узгодженими принципами – щоб рішення про надання житла було однаковим і справедливим на всіх рівнях.