Країна сіла на голку, – Пинзеник

17 жовтня 201213880
Країна сіла на голку, – Пинзеник
фото ТСН
Віктор Пинзеник

Наростання зовнішнього боргу України призвело до ситуації, коли його можна гасити лише за допомогою інших запозичень, зазначив колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник під час прес-конференції у Львові 17 жовтня.

На сьогодні, за словами Віктора Пинзеника, зовнішній борг України становить 129 млрд доларів США. При цьому структура боргів – несприятлива, оскільки Україні не позичають на довгий строк, і джерелом їх погашення можуть бути тільки нові запозичення.

«Це нагадує наркотик. Країна сіла на голку», – наголосив Віктор Пинзеник.

Так, за словами колишнього міністра, зараз триває оформлення 7 млрд доларів китайського кредиту для України, при чому за ці кошти держава муситиме купувати китайські товари.

Окрім того, колишній урядовець зазначив, що за останній рік валютні резерви України скоротилися на 10 млрд доларів, які пішли на штучне утримання обмінного курсу.

Щодо економічного росту Віктор Пинзеник зазначив, що протягом останніх трьох років він сповільнювався, а тепер, якщо брати до уваги порівняння місяця до місяця, взагалі настав спад. «Динаміка, яка закладається (урядом – ред.) на наступний рік, не має підстав», – зазначив екс-міністр фінансів.

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник під час прес-конференції у Львові 17 жовтня також заявив, що шукає, але не може знайти логіки у поведінці чинної української влади. Окрім того, Віктор Пинзеник повідомив, що проект Держбюджету на 2013 рік ніхто у Раді не бачив.

Раніше Віктор Пинзеник повідомив, що бюджет України цього року провалюється.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук