Країни G20 погодили фінальну декларацію саміту у Гамбурзі

Лідери країн «Великої двадцятки» врахували позицію США по клімату

СвітРоман Ганкевич, 8 липня 20174360
За наполяганням США у тексті документу збереглася згадка про горючі корисні копалини

Лідери країн «Великої двадцятки» прийняли фінальну декларацію саміту у Гамбурзі, врахувавши у ній особливу позицію США щодо кліматичних змін. Текст декларації оприлюднений на сайті федерального уряду Німеччини, пише «Українська правда».

Як зазначається, після певної напруженості, яка виникла під час другого дня саміту у Гамбурзі, коли США блокували фінальну декларацію через незгоду в частині клімату, лідери досягли компромісу. Всі країни «двадцятки» за винятком США наголосили на незворотності Паризької кліматичної угоди і необхідності її швидкої реалізації. «Ми беремо до уваги рішення США вийти з Паризької угоди. США оголосили, що негайно припинять реалізацію свого нинішнього національно визначеного внеску та підтвердили свою рішучу прихильність до підходу, який знижує викиди, одночасно підтримуючи економічне зростання та покращуючи потреби в енергетичній безпеці» - йдеться у тексті декларації.

За наполяганням США у тексті документу збереглася згадка про горючі корисні копалини у контексті можливості їх використання у поєднанні з відновлюваними джерелами енергії. У декларації також підтверджено досягнуту домовленість в іншому питанні, яке викликало розбіжності – країни «Великої двадцятки» висловилися за відкидання протекціонізму у глобальній торгівлі.

Крім того, учасники саміту G20 домовилися за допомогою всіх наявних методів протистояти корупції.

Також країни G20 вирішили створити партнерство з Африкою, щоб сприяти створенню робочих місць та економічному зростанню в цьому регіоні. Як зазначається, це повинно посприяти боротьбі з міграцією. «Наші спільні зусилля сприятимуть сталому економічному зростанню і створенню робочих місць, особливо для жінок і молоді. Це допоможе в боротьбі з проблемами бідності і нерівності, які є одними з корінних причин міграції», - йдеться в декларації.

Також лідери домовилися активізувати співпрацю в боротьбі проти перевізників біженців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук