Країни ОПЕК домовилися про скорочення видобутку нафти

СвітАндрій Стець, 7 грудня 20181790

Країни, що входять в ОПЕК, у п'ятницю домовилися про скорочення видобутку картелем на 800 тисяч барелів на добу з 2019 року.

Вони також вирішили запропонувати іншим нафтовидобувним країнам знизити видобуток ще приблизно на 400 тисяч барелів, пише LB.ua з посиланням на Reuters.

Росія, зокрема, готова скоротити видобуток нафти приблизно на 200 тисяч барелів на добу

Основною перешкодою до укладення угоди про скорочення нафтовидобутку був Іран, оскільки фактичний лідер картелю Саудівська Аравія не погоджувалася на поступки для країни, що потрапила під санкції . Але в підсумку Іран погодився з умовами ОПЕК.

Угода діятиме півроку.

Зазначимо, що в листопаді ціни на нафту падали рекордними темпами на тлі побоювань надлишку пропозиції. ОПЕК і низка країн поза картелем у грудні 2016 року домовилися скоротити видобуток нафти сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу. Операція була покликана встановити баланс глобального попиту і пропозиції для підтримки нафтових цін і діяла до кінця 2018 року.

Однак у середині 2018 року загальний рівень виконання угоди перевищив цей цільовий рівень в 1,8 мільйона барелів здебільшого через Венесуелу, де виробництво впало на тлі економічної кризи.

У зв'язку з цим у середині року країни ОПЕК+ домовилися збільшити виробництво на 1 мільйон барелів на добу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук