Країни ЄС офіційно схвалили механізм призупинення безвізового режиму

СвітЮлія Поліковська, 8 грудня 20168510
Комітет постійних представників країн ЄС затвердив механізм призупинення безвізового режиму

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) затвердив від імені Ради ЄС компромісний текст, погоджений з Європейським парламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму. Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«Ця угода є збалансованою, а це надзвичайно важливо для ефективності і довіри до політики лібералізації візового режиму ЄС. Нинішній механізм призупинення недостатній, і тепер буде покращений. Водночас той факт, що ми досягли угоди, має відкрити двері для подальшого прогресу лібералізації візового режиму, переговорів з іншими країнами, які відповідають всім необхідним вимогам», – сказав міністр внутрішніх справ Словаччини, яка головує у Раді ЄС.

Тепер постанова буде направлена до Європейського парламенту на голосування в першому читанні й для прийняття Радою ЄС.

Згідно з проектом закону, держави-члени та Єврокомісія зможуть ініціювати механізм призупинення. Комісія буде займатися моніторингом ситуації у країнах, що мають безвізовий режим з ЄС, і звітуватимуть Європарламенту та Раді ЄС, чи відповідають країни умовам надання безвізового в’їзду, зокрема, таким, як повага до прав людини.

Після повідомлення держави-члена (або запиту простою більшістю держав-членів) або на основі власної щорічної доповіді Єврокомісія матиме один місяць на те, щоб прийняти рішення про призупинення безвізового в’їзду протягом дев’яти місяців. Це рішення набуватиме чинності автоматично.

Протягом періоду призупинення, Єврокомісія спільно із зацікавленими країнами має знайти вирішення ситуації, які призвели до призупинення дії безвізу.

Якщо ситуація не зміниться, то Єврокомісія не пізніше двох місяців до закінчення 9-місячного терміну може представити пропозицію продовжити тимчасове відновлення візового режиму на додатковий період до 18 місяців. Європарламент і держави-члени ЄС можуть заперечувати проти цього рішення.

Як відомо, безвізовий режим для України з ЄС має набути чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення безвізового режиму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук