Кредитори України можуть переглянути умови реструктуризації держборгу

ЕкономікаІрина Данилів, 18 вересня 20155540

Утримувачі короткотермінових  українських єврооблігацій на 500 млн заявили що мають блокуючий пакет голосів, який дає їм можливість заблокувати узгоджену Україною та комітетом кредиторів операцію з реструктуризації боргу країни, повідомляє агенція Bloomberg.

У заяві міжнародної юридичної фірми Shearman&Sterling LLP, яка представляє інтереси цієї групи кредиторів, йдеться про те, що власники паперів наполягають на перегляді деяких умов угоди, оскільки відтермінування погашення їхніх облігацій виявилася суттєво більшим, ніж у інших реструктуризованих облігацій.

Раніше група власників "коротких" паперів вже вимагала перегляду умов угоди, проте не мала достатню для блокування реструктуризації кількість голосів. Тепер, у них є 25% голосів, що може заблокувати або затримати процес ратифікації угоди.

Міністр фінансів країни Наталія Яресько раніше заявляла, що власники «коротких» паперів не мають питань до Мінфіну і хочуть провести переговори з іншими кредиторами, щоб домовитися про розподіл нових випусків облігацій.  Вона також наголосила, що плановані терміни завершення процесу реструктуризації залишаються колишніми - жовтень.

Експерти фінансового ринку впевнені, що заява даної групи може змусити комітет кредиторів сісти за стіл переговорів, хоча наразі він не висловив такої готовності.

Нагадаємо, 27 серпня Україна домовилася з міжнародними кредиторами про зменшення державного боргу Україні на $3,8 млрд, що складає 20% від загальної суми. Домовленості також стосуються відстрочки по виплаті решти боргу. Вчора, 17 вересня Верховна Рада прийняла пакет урядових законопроектів про реструктуризацію зовнішнього державного боргу країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук