Кримське золото скіфів можуть арештувати у справі ЮКОСа, - російський юрист

Колекції скіфського золота з кримських музеїв, яке експонується зараз у  Нідерландах можуть арештувати у зв'язку із рішенням гаазького арбітражу, який зобов'язав Росію виплатити 50 мільярдів доларів колишнім акціонерам ЮКОСа. Таку думку висловив у розмові з РИА Новости керуючий партнер колегії адвокатів «Легіс Груп» Сергій Горбачов.

За його словами, право заарештувати колекцію нідерландська влада отримає після того, як рішення вступить у в силу. Російська сторона раніше висловила намір подати апеляцію, що неминуче затягне цей процес, однак, як зазначив юрист, питання про повернення колекції також затягується.

«Я думаю, що питання повернення колекції буде колізійним, оскільки, з одного боку, угода на організацію виставки була підписана безпосередньо між музеєм, де зберігалися цінності і музеєм-організатором виставки, а з іншого боку, власником культурних цінностей на момент їх передачі була інше держава» , - зазначив Горбачов.

Такі твердження виглядають дивними, адже колекцію скіфського золота вивезли до амстердамського музею Алларда Пірсона на початку лютого. Тобто ще до того, як Росія анексувала півострів. У зв'язку з цим міністерство культури України розповсюдило заяву, згідно з якою Нідерланди визнали колекцію власністю офіційного Києва. Однак російська влада спочатку спростувала цю заяву, а згодом оголосила про наміри судитися за неї.

У міністерстві культури Криму в свою чергу заявили, що нідерландські партнери пообіцяли повідомити їх про своє рішення відразу після його прийняття. Поки що виставка, закрити яку планувалося у травні, продовжена до кінця серпня.

Як би то не було, експерти вже говорили про те, що у справі ЮКОСа можуть бути заарештовані будь-які культурні цінності, які належать Росії і знаходяться на території ЄС.

На думку Горбачова, такий арешт неминуче викличе з російського боку реакцію у вигляді відмови від програм обміну культурними цінностями з іншими країнами і скасування запланованих виставок російських музеїв за кордоном. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук