Криза в єврозоні досягла критичної межі, - експерти МВФ

Світ19 липня 20126880
Криза в єврозоні досягла критичної межі, - експерти МВФ
фото galychyna.info
Економічна криза

Криза в єврозонi досягла критичної точки, i європейськi лiдери мають продовжувати рух у бiк повнiшого валютного та економiчного союзу, щоб подолати кризу й уникнути серйозних наслiдкiв для свiтової економiки, вважають експерти Мiжнародного валютного фонду (МВФ).

У щорiчному оглядi економiки єврозони МВФ наголошує на необхiдностi збереження ключової ролi Європейського центрального банку (ЄЦБ) при вирiшеннi боргових проблем регiону, пише Інтерфакс.

Прiоритетом на сьогоднi директори МВФ назвали максимально швидке створення банкiвського союзу. Вони схвалили плани ЄС щодо гнучкого використання антикризових європейських фондiв, додавши, що ЄЦБ також має продовжити надання пiдтримки, зокрема надання лiквiдностi фiнансовому сектору та викуп цiнних паперiв.

Крiм того, МВФ не виключає доцiльностi подальшого пом'якшення грошово-кредитної полiтики в єврозонi, "особливо в разi прояву понижувальних ризикiв для зростання". Зокрема, фонд вважає можливим подальше зниження базової процентної ставки ЄЦБ, яку на початку липня було зменшено з 1% до рекордного мiнiмуму - 0,75%.

"Несприятливi зв'язки мiж суверенними емiтентами, банками та реальною економiкою сильнi, як нiколи. Незважаючи на значнi полiтичнi дiї, фiнансовi ринки в низцi країн регiону, як i ранiше, вiдчувають гострий стрес, що викликає питання про життєздатнiсть валютного союзу як такого", - наголошується в доповiдi МВФ.

У мiру поглиблення кризи погiршуються й економiчнi перспективи єврозони: МВФ повторив опублiкований у понедiлок прогноз скорочення ВВП валютного блоку на 0,3% цього року, хоча вiдзначив "очiкування слабкого, але позитивного зростання у 2012 роцi в Нiмеччинi та Францiї". У 2013 роцi єврозону очiкує зростання лише на 0,7%.

Iнфляцiя в єврозонi, за оцiнками фонду, опуститься значно нижче за таргетованi ЄЦБ 2% у 2013 роцi через несприятливу економiчну кон'юнктуру й залишиться нижче 2% як мiнiмум до кiнця 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук