Кулиняк звільнив гендиректора Києво-Печерського заповідника

10 серпня 201212030
Кулиняк звільнив гендиректора Києво-Печерського заповідника
фото ТСН
Вікторія Ліснича

Міністерство культури прийняло рішення про звільнення з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторії Лісничої.

«У зв`язку з колективними скаргами, що надходили до Мінкультури від працівників заповідника, у яких вказувалося на чисельні порушення трудового законодавства з боку дирекції заповідника, Міністр культури Михайло Кулиняк 31 липня провів робочу зустріч з генеральним директором Вікторією Лісничою, її заступниками, керівниками структурних підрозділів заповідника», - повідомили у прес-службі Мінкульту.

Згідно з повідомленням, «занепокоєння колективу викликали такі факти:

- під час реструктуризації, яка відбувається у заповіднику, генеральний директор здійснювала прийом нових працівників, при тому, що вже працюючі співробітники мають переважне право на заміщення вакантних посад по переводу;

- в умовах обмеженого фінансування гендиректор запровадила непрозору процедуру встановлення надбавок до заробітної плати та преміювання, віддаючи перевагу щойно призначеним працівникам».

У ході аудиторської перевірки, яку провів відділ  внутрішнього аудиту Мінкультури, з`ясувалося, що у порушення вимог статті 49/2 Кодексу законів про працю України гендиректор під час реструктуризації заповідника не врахувала переважне право вже працюючих співробітників на заміщення вакантних посад по переводу, а взяла на роботу 13 нових осіб.

За виявлені порушення Вікторії Лісничій було оголошено догану. Вказані недоліки вона мала виправити впродовж 10 днів. Проте «замість виправлення недоліків у роботі, Вікторія Ліснича припустилася ще більш грубих порушень чинного трудового законодавства та умов контракту між нею та Міністерством, зокрема:

- 31 липня генеральний директор видала накази про звільнення чотирьох працівників заповідника. Підставою для звільнення в наказах вказано протокол наради з Міністром. Проте у відділі кадрів та у відділі діловодства заповідника протокол наради відсутній.

-              перевіркою виявлений факт підробки заяв про звільнення за згодою сторін двох працівників,  датованих 3 серпня 2012 року.

-              Накази щодо нарахування та виплати доплат до заробітної плати та премій окремим працівникам видавалися без обґрунтування підстав для вказаних виплат.

-              Генеральному директору, без погодження з Міністерством, в порушення умов контракту та з порушенням законодавства по оплаті праці виплачувалася премія у розмірі середньомісячної заробітної плати», - йдеться в повідомленні Мінкульту.

У прес-службі також повідомляють, що протягом всього дня 9 серпня, коли відбувалася перевірка, Вікторія Ліснича на робочому місці була відсутня.

Водночас у Міністерстві зазначають, що саме 9 серпня у деяких ЗМІ з`явився коментар Вікторії Лісничої, у якому вона дії співробітників Міністерства, що проводили перевірку, кваліфікувала як «рейдерське захоплення відділу кадрів».

«Наказом Міністерства культури від 9 серпня 2012 року №656/0/17-12 Ліснича Вікторія Миколаївна звільнена з посади генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника», - повідомили у прес-службі Мінкульту.

Матеріали перевірки будуть передані до правоохоронних органів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук