Кузьмін хоче запровадити кримінальну відповідальність за наклеп

Володимир Балита, 18 березня 20136975
Кузьмін хоче запровадити кримінальну відповідальність за наклеп
фото zib.com.ua
Ренат Кузьмін

Перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін вважає за необхідне введення в Україні кримінального покарання за дифамацію - поширення в пресі неправдивих або вигаданих відомостей, які принижують честь, достоїнство або ділову репутацію громадянина або організації, ганьблять їх з метою вплинути на виконання ними своїх обов'язків.

Про це сказано в його статті в газеті "Закон і бізнес".

"Вважаю за доцільне запропонувати... внести статтю про дифамацію в Кодекс про кримінальні проступки, прийняття якого, зі слів генерального прокурора Віктора Пшонки, очікується на початку 2014 року", - цитує Кузьміна газета «Закон і бізнес».

Кузьмін зазначив, що це рішення він прийняв на підставі аналізу статей про дифамацію кримінальних кодексів європейських держав і огляду проблем функціонування правосуддя України.

На його думку, особливо сильно дифамація використовується у відношенні особисто до нього при розслідуванні ним справ, пов'язаних з обвинуваченнями проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка й екс-президента Леоніда Кучми, а також відносно суддів, що розглядають справу сім'ї Павличенків.

"Справа Тимошенко" також справедливо відносять до розряду міфів і домислів, яким ЄС живе дотепер. Причому самі представники Євросоюзу вникати в суть проблем нашої держави, об'єктивних розслідувань вчинків, зроблених Ю. Тимошенко, не хочуть. На жаль, вони теж вдаються до дифамації", - зазначає Кузьмін.

При цьому він вважає, що на слідство й суддів в Україні чинять тиск не тільки європейські дипломати, що висловлюють свою думку щодо цього процесу, але й громадські демонстрації й пікети біля будинків судів і місць ув'язнення екс-чиновників.

На думку першого заступника генпрокурора, такі дії треба припиняти, а в майбутньому й ввести кримінальне покарання за їх здійснення.

Нагадаємо, в січні депутат Європейського парламенту, голова комітету із зовнішнім відносинам Ельмар Брок допускав, що Кузьміну може бути заборонено в'їзд до країн Європейського Союзу через систематичне порушення ним принципів правової держави.

10 грудня 2012 року Кузьмін заявив про анулювання його багаторазової візи на в'їзд до США. Пізніше посол США в Україні Джон Теффт підтвердив анулювання візи Кузьміну, однак не назвав причини такого кроку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 5

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук