Кузьмін: Лікування Тимошенко за кордоном можливе

Володимир Балита, 28 травня 20139245
Кузьмін: Лікування Тимошенко за кордоном можливе
фото novomoskovsk.eu
Ренат Кузьмін

У Генеральній прокуратурі України заявляють, що на сьогодні існує можливість відправлення екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко на лікування в Німеччину.

«Немає якихось законів, які категорично таку можливість виключали б, але це не таке просте питання, як вам здається. Для лікування її в Німеччині потрібні взаємні політичні міждержавні рішення. Але така можливість точно є», - повідомив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв’ю виданню «Форбс».

Відповідаючи на запитання про те, чи тривають переговори щодо лікування Тимошенко за кордоном, Кузьмін відповів: "Я ж прокурор, моя справа не провадити переговори, а розслідувати злочини".

Крім того, він допустив, що президент Віктор Янукович може помилувати екс-прем'єра, проте мають завершитися всі судові розгляди її справ.

"Так, може. І президент у своєму виступі прямо заявив: для помилування засудженої Тимошенко необхідно спочатку закінчити розслідування і судовий розгляд усіх кримінальних справ стосовно неї", - наголосив прокурор.

"А значить, звільнення засудженої Тимошенко можливе, але це виключне право президента, і умовою для помилування є закінчення всіх судових процедур", - зазначив перший заступник генпрокурора.

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

З кінця грудня 2011 року вона відбуває термін у Качанівській колонії в Харкові.

З травня через погіршення здоров’я Ю.Тимошенко знаходиться на лікуваннів лікарні "Укрзалізниці" в Харкові.

Захист неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям іще під час її перебування в Київському СІЗО і вимагав обстеження незалежними медиками, оскільки Тимошенко не довіряє українським лікарям. Тимошенко 9 травня 2012 року перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику та медикаментозне лікування екс-прем'єра в ЦКЛ №5 визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте" (Берлін).

30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв’язку з арештом. Водночас, Генеральна прокуратура України наполягає, що арешт Юлії Тимошенко був законним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 5

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 28 травня 2013, 23:03

  хорошо бы и всех наших зеков отправить за границу.Хоть в Германию, хоть в Бангладеш. Только без права возврата..

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Полковник Станислав 28 травня 2013, 20:32

  Если пишешь комментарии, то надо бы мыслить по взрослому. А взрослая жизнь такая, что иногда убегают под власть и ее защиту в колонию ( в больницу), чтобы прожить еще несколько лет. Некоторые люди так насолили другим людям, что давным давно сами заказаны за нанесенные обиды. Вот вы все говорите, что ПР - бандиты, но эти "бандиты" оберегают и содержат в больнице своего кровного врага, а что будет после ее освобождения - можно только догадываться и не Янукович с ней расправится, а те, кого она киданула на миллиарды по банку "Надра", и по другим шахматкам и реприватизациям. Люди, потерявшие миллиарды, конечно же, не последний кусок доедают, но мошенничество всегда ( или почти всегда ) наказуемо. Если за голову Щербаня платили 2,8 миллиона долларов ( что подтвердил и Кириченко на допросе) , то за голову Тимошенко тоже не меньше, наверное, отдадут, хотя сегодня заказать киллера на простого смертного стоит 5 тыс долларов, бизнесмена -25-50 тыс. долларов, и даже на нардепа цена не доходит до 100 тысяч. Такие цены даже в Инете гуляют , сам где-то видел. А скажите, что должен думать сын Щербаня, что как специально, для исполнения господней кары остался по воле Бога жив при расстреле всей его семьи ?
  Вряд ли Тимошенко ожидает тихая жизнь толи в Украине, толи за рубежом и сегодня, чем больше дадут ей срок, тем больше она проживет, не говоря уже ни про какие политические амбиции. Правда жизни - она жесткая.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • ГАЛЫЧИНА, ЛЬВИВ ПОМАРАНЧЕВЫЙ. 28 травня 2013, 16:46

  Если невиновна, зачем убегать: Тимошенко не собирается уезжать из страны, уговоры послов не подействовали Юлия Тимошенко ни при каких обстоятельствах не пойдет на выезд за границу даже для лечения. Об этом нам сказал источник «Вестей», близкий к верхушке «Батькивщины». «Юлии Владимировне в очередной раз было предложено переехать в европейскую клинику для лечения, об этом шла речь на встрече ее с послом США в Украине Джоном Теффтом и главой представительства ЕС в Украине Яном Томбински. Но она отказалась. Ее позиция – она хочет или все, или ничего. Ей давно предлагали выехать за границу для лечения и не возвращаться, по крайней мере, до 2015 года. Но она хочет быть реабилитирована по закону – чтобы были сняты все судимости. Кроме того, она не хочет выпадать из политической жизни», - рассказал нам источник. В самой фракции говорят, что достоверной информации об итогах встречи экс-премьера с послами нет. «К сожалению, нам неизвестно о том, что предлагали Тимошенко, поскольку с Юлией Владимировной нет связи. А по поводу отъезда она не раз делала заявления, что не уедет из страны», - сказал народный депутат от «Батькивщины» Владимир Бондаренко.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук