Квіт заявив, що корупцію у вищій освіті можуть подолати лише самі університети

СуспільствоІрина Рєвунова, 26 вересня 20155320
Квіт заявив, що корупцію у вищій освіті можуть подолати лише самі університети
Сергій Квіт

Міністр освіти Сергій Квіт переконаний, що корупцію можуть подолати лише самі університети, які разом з автономією матимуть більше інструментів для свого розвитку, а отже нестимуть відповідальність за заклад  і не допустять ганебних явищ. Про це він заявив під час брифінгу, повідомляють у прес-службі МОН. 

Квіт зазначив, що найближчим часом Міністерство освіти і науки наведе лад в усіх адміністративних процесах, пов’язаних з прибуттям в Україну іноземних студентів, з умовами їхнього проживання та навчання, а також підвищить вимоги до іноземних студентів. «З України мають повертатися фахівці, які дійсно могли б стати корисними для своїх країн. І наша точка зору співпадає з інтересами послів тих держав, з яких приїжджає до нас на навчання найбільша кількість студентів», –  сказав міністр.

Він наголосив, що кошти, які сплачують іноземні студенти за навчання в Україні, мають велике значення для бюджету держави. «За попередніми розрахунками іноземні студенти приносять в нашу економіку приблизно стільки грошей, скільки передбачено бюджетом на освіту», – пояснив Квіт.

Водночас, за словами Сергія Квіта, останніми роками склалася практика, коли в Україну на навчання може приїздити будь-яка людина, яка платить гроші, але не має мотивації до навчання. Існує багато фірм, які за гроші набирають випадкових людей, які хочуть отримати диплом про українську освіту.  

Міністр наголосив на випадках порушень умов навчання іноземців в Україні та фактах зловживань з цього питання, зокрема, у Черкаському державному технологічному університеті, що за невиконання умов контракту в якому усунуто з посади ректора Тамару Качала. Як пояснив Сергій Квіт, перевірка Міністерства виявила низку порушень щодо прийому та навчання іноземних студентів.

За його словами, тіньовий обіг коштів, пов'язаних з іноземними студентами в невеликому ЧДТУ, складає кількасот тисяч доларів під час кожної сесії. А всі судові справи по цьому університету потрапляли до одного судді, хоч окрім нього в цьому ж суді працює ще 17 суддів. За цим фактом СБУ вже розпочало кримінальне провадження.

Квіт також повідомив про усунення з посади ректора Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського О.Шестаполюка за невиконання умов контракту. У нього були  виявлені несправжні документи на присвоєння вченого звання доцента. Однак попри фальсифікацію, суд поновив Шестаполюку звання. Міністр пообіцяв змінититактику боротьби з такими випадками.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук