Квіти також мають очі
Культура

Квіти також мають очі

В Одесі відбулася світова прем’єра фільму Олеся Саніна “Поводир”

Катерина Сліпченко, 16 липня 2014 874 0
фото Катерина Сліпченко
Олесь Санін

У рамках Одеського міжнародного кінофестивалю відбулася прем’єра фільму Олеся Саніна “Поводир”. Режисер почав знімати стрічку ще десять років тому, проте проблеми із фінансуванням не дозволили йому закінчити картину. Фільм був закнічений у листопаді 2013, проте через події в країні так і не вийшов на екрани.

Утім, як це буває із творами мистецтва, неймовірним чином стрічка перегукується саме із сьогоднішніми подіями.

Історія американського хлопчика, який опиняється в Україні, втрачає батька та стає свідком винищеня кобзарів у 1934 році добре знята та добре розіграна. 

У головних ролях – Станіслав Боклан, Антон Святослав Грін та Джамала. Також у фільмі зіграли близько 200 незрячих акторів, більшість із них - музиканти. Композитор Алла Загайкевич вважає, що картина є спробою «зламати стереотипи шароварщини, позбутися негативних шаблонів української культури». І, звичайно, картина чи не вперше відверто говорить про те, що досі заховано в архівах КДБ.  

Санін не переобтяжує стрічку зайвими натуралістичними подробицями, а їх у фільмі про часи голодомору та репресій не бракує. Проте і шкодувати глядача він не планує. 

У фільмі, безперечно, є елементи поетичного кіно, такого милого Саніну, проте у картині є всі елементи жанрового фільму: дуже міцний та динамічний сюжет, без проколів і провисань.

Прем’єра картини відбулася при переповненому залі Фестивального палацу. Зал декілька разів вибухав оплесками. Особливо гучні дісталися Сергію Жадану у кількасекундній ролі харківського поета. Так само у крихітній ролі з’явився і Олександ Ірванець, один із авторів сценарію.

Прем’єру відвідав міністр культури Євген Ніщук, який пообіцяв, що на українське кіно гроші знайдуться. Або в Україні, або десь у світі.

Нажаль, програма була побудована таким дивним чином, що конкурсні короткометражки показували у той самий час, що і “Поводир”. Так що тій частині публіки, яка цікавилась саме українським кіно, довелося робити непростий вибір.

Також варто зауважити, що "Поводир" бере участь відразу у двох конкурсах: у міжнародному та українському. Більшість пророкує йому головний фестивальний приз.

А на широкі екрани стрічка має вийти у вересні. Її дитрибутором має стати компанія «B&H Film Distribution».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук