КВУ побачив у регіональних партіях загрозу для територіальної цілісності України

Так звані регіональні партії у перспективі можуть становити загрозу територіальній цілісності держави, повідомив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

Як передає УНІАН, Нна прес-конференції у вівторок, 27 жовтня, Кошель зазначив, що особливістю місцевих виборів 25 жовтня стала суттєва перевага в окремих регіонах так званих місцевих партій. Наприклад, партії «За конкретні справи» на Хмельниччині, партії угорців на Закарпатті, партії «Черкащани» та низки інших політичних сил.

Голова КВУ зауважив, що за законодавством Україна є унітарною державою, а всі партії в ній де-юре є загальнонаціональними. Тому перемога окремих партій в окремих регіонах може в перспективі становити загрозу для цілісності держави, сказав експерт.

Він також вважає, що для того, аби запобігти такій загрозі необхідно внести зміни до закону про вибори та про політичні партії.

«Потрібно вдосконалити закон про вибори та закон про політичні партії. Законодавство має передбачати дуже жорстку норму, яка зобов'яже політичну партію реєструвати на місцевих виборах своїх кандидатів у більшості областей та районів країни. Так ми створимо певний запобіжник для появи регіональних політичних партій», – сказав Олексій Кошель.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук