Ласкаво просимо?..

Наталка Римська, 11 лютого 200983220

Про культуру обслуговування пишуть скрізь і всюди. Досі як тема для писання мене це спеціально не цікавило - хоча оказій і мотивів наче не бракувало і не бракує. А ось сьогодні таки пишу...

Потребувала докупити певних речей додому, тим-то і зайшла у великий магазин мережі «Біла ворона», який нещодавно відкрився на вул. Валовій. Оскільки часу мала небагато, а у магазині була вперше, то відразу попрямувала до працівниці, яка щось розкладала на полиці, і спитала, чи у них є те, чого шукаю. Та нашу розмову перервав охоронець, який став вимагати, аби я залишила свій наплечник у шафці при вході.

При таких шафках зазвичай висить повідомлення, що відповідальності за залишені речі адміністрація магазину не несе. Тому просять забирати зі сумок «цінні речі».

Хто провадить «наплечниковий спосіб життя», то потвердить, що у наплечниках зазвичай «живе» купа різних речей, які для його власника таки є цінністю. У моєму, з-під лептопа (навіть якщо там не було самого лептопа, як нині), крім флешки і дисків, можуть ще жити мої і позичені книжки, які читаю у маршрутці, коли є можливість і настрій, якісь видруки, ключі і т.д. Може, ці речі до «цінностей» і не належать, але вони мої - і того досить, аби я не бажала їх залишати там, де відповідальності за них ніхто не несе.

Так само розумію бажання власників та адміністраторів уберегти себе від нечесних людей, від крадіжок і псування товарів. І тут, мабуть, належить шукати способу порозуміння з кожним потенційним клієнтом. А «ключовою» фігурою стає охоронець.

То ось, втрутившись у мою розмову з дівчиною, яка розкладала товар у відділі, охоронець заявив, що «у них з рюкзаками не ходять».

Оскільки, як уже писала, не бачу логіки ані в залишанні речей у таких шафках, ані в наполяганні на цьому в момент, коли розмовляю з працівницею того-таки магазину (у тому відділі, здається, я була тоді одна), то пояснила свою позицію охоронцеві. Однак помогло мало, бо охоронець далі сказав, що це приватна власність - і тому я МУШУ лишити наплечник у шафці.

Після тих слів мені вже нічого ані шукати, ані купувати там не хотілося, тому я просто вийшла.

Бо, як на мене, ТАКИЙ спосіб дбання про «приватну власність» працедавця, м'яко кажучи, конфліктує з повагою до клієнта - і, зрештою, простою презумпцією невинності, яку у цій країні ще ніхто не скасовував.

 

Додам лише: те, що шукала для себе, купила у крамниці «Космо» на пл. Міцкевича. А подарунок для мами знайшла у магазині посуду «Білик», який є на вул. Франка (де починається Зелена).

Бо там ніхто ані до мене, ані до мого наплечника не мав жодних претензій ані підозр...

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 20

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • ohoronec 27 травня 2009, 12:32

  Дєвушка, і шо ви з себе мнітє? Шо ви з себе стараєтеся показать? Через день в магазін приходят такі як ви, шось возбухают, всьо їм не нравицця, правила їх не касаюцця, ті шо для нормальних людей писані... Ви особєнна чи шо??? А потом ідут додому, сідают за кампютєр і починают писюльки отаківо виписувати, очернять, значіть, простих людей, і показувати, шо, мол, дивіцця яка я умна і нєтакаяквсє... Кіко б ви не пінилися, завєдєніє робе і буде робило, бо большинство людей - нормальні, приходят, лишают сумки, купуют, забирают сумки і нормально уходят. Ну ни биз того, шоб когось з них облапати не тре було іногда - робота такая. Но людям нравицця, а вам не нравицця - ніхто вас не "ласкавопросить", так скать...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Сепаратист 14 лютого 2009, 10:04

  Шановна пані Наталю,Ви все вірно написаои і я з вами погоджуюся,але в коментах ви "запливаєте" не туди.Не говоріть,перепрошую,несенетниці.Маркс був дядько не такий вже й дурний.В усякому разі,що таке КАПІТАЛІЗМ та РИНКОВІ ВІЛНОСИНИ він написав вірно.Товар-гроші-товар - ось вам ринкові відносини.А "повага до клієнта" - це вже справа культури. Ось тут в українців проблемка вимальовується.І велика.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Влодко 13 лютого 2009, 20:48

  Супермаркети не мають права вимагати від покупців, щоби ті залишали свої речі в шафках, якщо власники чи адміністрація супермаркетів не несуть відповідальності за збереження цих речей. Бо вони є закладами роздрібної торгівлі, а не приватними клубами закритого типу. Якщо адміністрація якоїсь 'білої' чи 'сірої ворони' має до мене як до покупця підозру на те, що я щось у них поцуплю, то нехай винаймуть достатню кількість охоронців. Нехай ті ходять за мною крок за кроком і пильнують, щоби я не клав якихось товарів до торби 'поза касу'. Я також принципово не залишаю своїх речей у шафках.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук