Левко Лук’яненко помер під час лікування від наслідків інсульту

Український дисидент, колишній політв’язень і колишній народний депутат Левко Лук’яненко мав серйозні проблеми зі здоров'ям. Зокрема, у «Феофанії», де він перед смертю потрапив до реанімації, його лікували від наслідків інсульту, розповіла його дружина Надія Лук’яненко.

Як повідомила вона в коментарі ТСН, її чоловік давно мав проблеми зі здоров’ям. Зокрема, Левко Лук’яненко перехворів на лейкоз, а згодом мав і проблеми з тромбами та лейкоцитами. А кілька днів тому він потрапив до лікарні, а саме до реанімації, і тут українського громадського та політичного діяча лікували від наслідків інсульту, продовжила вона.

Левко Лук’яненко помер увечері в суботу, 7 липня, у віці 89 років. До свого 90-річчя він не дожив півтора місяця.

Левко Лук’яненко – дисидент, співзасновник Української гельсінської групи, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради. Удостоєний звання Герой України. Був першим надзвичайним і повноважним послом України в Канаді, та очолював комісію з питань помилувань при президентові Вікторові Ющенку. Автор «Акта проголошення незалежності України». Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

Лук’яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив Лук’яненка до розстрілу, проте через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Кару відбував у Мордовії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук