Лише вільні люди можуть будувати вільні країни, – мер Львова

Андрій Садовий

У Львові 25-річчя парламентських виборів у Польщі, які започаткували демократичні зміни у РП, відзначили покладанням квітів до пам’ятної таблиці видатного лідера демократичної опозиції до 1989 року Яцека Куроня. На урочистостях мер Львова Андрій Садовий сказав, що тільки вільні люди можуть будувати вільні міста і вільні країни.

«Я не знаю, чи є більший українець в Польщі, ніж Куронь. Він дуже любив людей, він себе повністю людям віддавав. Приємно, що сьогодні ми є разом, в день, коли поляки мали право вільно обирати свою владу. Ми важко йдемо до цього нашого права. За наше право мати вільні вибори ми віддали життя людей – Небесна сотня, вмирають наші хлопці на сході України. Боротьба триває. Це боротьба за право бути вільною державою, за право вільно обирати нашу владу», – сказав мер Львова.

Також Андрій Садовий сказав: «Хочу покласти квіти до цієї пам’ятної дошки від усіх людей, які є вільними. Бо тільки вільні люди можуть будувати вільні міста і вільні країни».

Яцек Куронь народився та деякий час мешкав у Львові на вулиці Стрийській, 38. На цьому будинку, з ініціативи Товариства Гаї та Яцека Куроня, а також за підтримки громадських діячів Львова і Генерального консульства РП у Львові 6 липня 2012 року було відкрито пам’ятну таблицю. У 2002 році сесія міської ради Львова ухвалила рішення про присвоєння Яцеку Куроню звання почесного громадянина міста Львова.

«Сьогодні наші брати-поляки святкують 25 річницю вільних виборів. Ми є солідарними. Ми прекрасно розуміємо, що таке право вільно вибирати. Ми, українці, за це заплатили життям людей», - резюмував мер Львова.

Нагадаємо, що 4 червня Польща відзначає Свято Свободи – 25-у річницю парламентських виборів 1989 року – перших у післявоєнній історії країни над Віслою, які були частково вільними. Унаслідок цих виборів представники демократичної опозиції здобули реальний вплив на ситуацію в країні, а згодом отримали владу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук