ЛКП «Збиранка» оголосило тендер на реконструкцію Грибовицького полігону

ЕкономікаКатерина Родак, 5 квітня 20183420
На полігоні проведуть протиаварійні роботи, аби не повторився обвал 2016 року

ЛКП «Збиранка» оголосило тендер на реконструкцію полігону ТПВ у селі Грибовичі. Повідомлення про це з'явилось на платформі публічних закупівель ProZorro 5 квітня.

Як розповів ZAXID.NET заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак, ця реконструкція передбачає проведення першочергових протиаварійних робіт, аби не допустити повторних обвалів.

«Мова йде про ту частину, де розташовані озера з фільтратами – там на на 85% збудована дамба, і зараз будемо завершувати ті роботи. Також проведемо роботи у тій частині, де стався зсув - там продовжують витікати фільтрати, є потенційна небезпека повторного зсуву. Там також побудуємо дамбу, спеціальний вал і зробимо обхідні канали, аби фільтрати не виходили за межі дамби», – пояснив Сергій Бабак.

Він нагадав, що міська рада кілька десятків разів зверталась до Малехівської сільської ради з проханням виділити земельну ділянку під проведення протиаварійних робіт, яку місто так і не отримало. Проте зараз, за словами Сергія Бабака, Львів пройшов експертизу у Києві і може починати проводити роботи без цієї землі.

«Враховуючи небезпечну ситуацію на полігоні, ми пройшли експертизу і будемо виконувати роботи якнайшвидше», - зазначив він.

Кінцевий термін виконання цих робіт, згідно умов тендеру, 31 грудня 2018 року. Водночас у мерії очікують, що роботи вдасться завершити швидше. Попередня вартість реконструкції– 26,7 млн грн, які передбачені у бюджеті міста.

Додамо, що у департаменті екології Львівської ОДА називали збудовану на Грибовицькому полігоні дамбу аварійною, після чого місто замовило експертизу проведених робіт, аби отримати фаховий висновок.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що рекультивація полігону у Грибовичах триватиме 5 років. Вона є частиною полігону є складовою програми поводження із ТПВ, розробкою якої займається французька компанія Egis. Ця фірма нещодавно представила детальний проект сміттєпереробного заводу, який будуватимуть у Львові на вул. Пластовій. Будівництво заводу планують розпочати влітку 2018 року.

Також міська рада планує придбати земельну ділянку на Львівщині, аби облаштувати там новий полігон ТПВ, куди звозитимуть ту частину відходів, яка не піддається переробці. На новий полігон передбачено 15 млн грн, проте ділянку поки ще не знайшли.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук