Лутковська просить військових комісарів припинити порушувати закони під час мобілізації

Військові комісаріати залякують військовозобов’язаних не лише притягненням до кримінальної відповідальності, а й внесенням у неіснуючий список осіб, які ухиляються від військового обов’язку, розсилаючи листи з відповідними погрозами, повідомила прес-служба уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

«Останнім часом у засобах масової інформації, соціальних мережах, а також у скаргах до уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомляється про випадки вручення повісток призовникам та військовозобов’язаним на вулицях міст чи у громадському транспорті з грубим порушенням норм законодавства. Більше того, є випадки затримання осіб людьми у військовій формі, проведення обшуків осель, примусова доставка до військового комісаріату, де людей утримують фактично під вартою. При цьому до людей застосовується моральний тиск та залякування адміністративною і кримінальною відповідальністю», – заявила Лутковська.

За її словами, прикладом таких залякувань є листи, що розсилаються військкоматами, з погрозами не лише притягнути до кримінальної відповідальності, а й внести цих осіб у реєстр осіб, які ухиляються від військового обов’язку, існування якого не передбачене законодавством.

«Розуміючи наявність проблеми ухилення окремих громадян від призову на військову службу, хочу нагадати, що згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади, їхні посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України», – зазначила омбудсмен.

Як наголосила Лутковська, межі і спосіб дій військових комісарів під час проведення мобілізації визначено законами «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету міністрів від 21 березня 2002 року № 352.

«Враховуючи зазначене, керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 17, 22 Закону України «Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», статтею 11 Закону України «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави», закликаю всіх військових комісарів, працівників військкоматів та працівників міліції, які залучаються до проведення заходів із мобілізації, здійснювати мобілізацію із суворим дотриманням норм законодавства», – йдеться у листі Лутковської.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук