Луценко пригрозив перевірками нардепам і їхнім «щедрим дарувальникам»

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 20163260
Луценко пригрозив перевірками нардепам і їхнім «щедрим дарувальникам»

Генеральна прокуратура перевірить сплату податків народними депутатами, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівкою.

«Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад $100 тисяч», – сказав генпрокурор, якого процитувала «Українська правда».

За його словами, цей аналіз буде складатися зі звернення до Державної фіскальної служби з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які засвідчать легальність чи нелегальність задекларованих коштів.

Він нагадав, що ухилення від податків у значних розмірах від 665 тис. грн є злочином невеликої тяжкості зі строком давності 2 роки, ухилення на понад 1 млн 995 тисяч – злочин середньої тяжкості (також термін давності два роки), ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – 3 млн 325 тисяч гривень є тяжким злочином зі строком давності 10 років.

«Виходячи з цих кваліфікацій, ті, хто ухилявся від податків можуть отримати від 2 до 15 років тюремного ув’язнення», – зазначив Луценко.

Також ГПУ збирається перевірити банківські вклади декларантів.

«Для цього ми звертаємось до Державної служби фінансового моніторингу, до обов’язків якої входить перевірка будь-яких вкладів більше 150 тисяч гривень», — сказав генпрокурор.

«Ще одна важлива стаття декларації — подарунки. Як ви знаєте, багато народних обранців мають щедрих і багатих дарувальників. Це не заборонено законом, але закон передбачає перевірити самих дарувальників», — зазначив Луценко.

«Ми також звертаємось до ДФС перевірити сплату податків дарувальниками», – додав він.

Також Генпрокуратура має намір отримати від Державної фіскальної служби інформації про оплату податків декларантами з рахунків за кордоном.

За словами Луценка, нерухомість за кордоном практично не вказана в деклараціях, бо оформлюється на юридичних осіб. Водночас генпрокурор зазначив, що у випадках присутності такої в е-деклараціях, достовірність даних перевірятиме Національна агенція з питань запобігання корупції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук