Львів очолив рейтинг українських міст за продажем майна через е-аукціони

З допомогою ProZorro.Продажі міський бюджет у 2018 році отримав 138 млн грн

Львів очолив рейтинг українських міст за продажем майна через е-аукціони
фото Google
В грудні 2018 року у Львові встановили рекорд із вартості комунальної нерухомості, продавши на електронному аукціоні ProZorro.Продажі 73 кв. м на площі Ринок, 12-13 (на фото) за 34 млн грн

Львів зайняв перше місце серед українських міст за продажем майна через систему ProZorro.Продажі. У 2018 році міський бюджет Львова тримав 138 млн грн за продаж та оренду майна на електронних аукціонах.

За оцінками експертів ProZorro.Продажі, у топ-5, які найактивніше користувалися електронною системою, окрім Львова, увійшли Маріуполь, Дніпро, Покров та Чернівці. Разом всі міста України заробили 330 млн грн, з яких 260 млн грн – завдяки малій приватизації.

Рейтинг враховував 4 напрямки, за якими міські ради працюють в системі ProZorro.Продажі: мала приватизація, оренда нерухомості, продаж майна та оренда тимчасових торгових місць. Окрім того, у рейтингу враховані дохід, який місто отримало з продажу лотів, кількість успішних аукціонів та діяльність підприємств міста.

Львів зайняв перше місце завдяки активній малій приватизації – за продаж нерухомості міський бюджет отримав 135 млн грн. Натомість Київ торік не провів жодного електронного аукціону із продажу нерухомості, відтак опинився на 6 місці. При цьому через ProZorro.Продажі у Києві у 2018 році продали найбільше в Україні комунального майна (металобрухт, макулатура тощо).

Окрім того, рейтинг ProZorro.Продажі свідчить, що Львів активно працює і за іншими напрямками: орендою, майном, тимчасовими торговими спорудами. Загалом у Львові в 2018 році провели 89 електронних аукціонів.

Львів з великим відривом очолив рейтинг міст за продажем майна на електронних аукціонах (інфографіка ProZorro.Продажі)

«Найвагоміший внесок у остаточну картину активності міст належить малій приватизацій. Саме завдяки малій приватизації Львів має настільки високий показник, а Київ - низьку позицію. У Києві мала приватизація фактично, так і не розпочалася до кінця року. Я дуже сподіваюся, що в 2019 році столична влада зверне увагу на успіхи інших міст та долучится до ефективних практик управління комунальним майном», – коментує логіку рейтингу в. о. директора ДП ProZorro.Продажі Олексій Соболев.

Нагадаємо, у грудні у Львові встановили рекорд із продажу нерухомості. Бізнес-партнер бізнесмена Григорія Козловського Юрій придбав 73 м2 на площі Ринок за рекордні 34 млн грн (16,8 тис. доларів/м2).

Нещодавно Львівська міська рада виставила на електронний аукціон будинок на площі Ринок за 50 млн грн. Також напередодні колишній гравець футбольного клубу Григорія Козловського за 27 млн грн придбав будинок на вул. Шевській, 10.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук