Львів підсумовує 10 років співпраці з німецьким товариством GIZ

Зараз у місті реалізовується проект «Енергоефективний район Львова»

Головні новини Львова 25.11Христина Станько, 25 листопада, 19:49 485 0

Львів підсумовує 10 років співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. За цей період вдалося відновити 82 балкони, 200 брам та понад 1000 вікон і 16 оновлених дворів. Разом це 8 масштабних проектів.

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів: «Ми маємо унікальну співпрацю в призмі збереження історичної спадщини, і ця співпраця має прекрасне розширення. Тому що сьогодні коштами бюджету міста, за підтримки GIZ і коштами платників податків німецького уряду далі робимо багато доброго для громади: реставруємо брами і вікна».

А від 2018 до 2022 року GIZ консультує місто у проекті «Енергоефективний район Львова». Завдяки цьому проекту жителі можуть заощадити витрати на тепло та електроенергію. Оскільки 70% коштів на утеплення будинків оплачує Фонд енергоефективності, а 30% — самі мешканці. Із 40 претендентів обрали лише 12 будинків, яких обирали за певними критеріями. Це стане прикладом для ефективної комплексної модернізації.

Заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк запевняє: «Станом на сьогоднішній проводиться енергоаудит 12 будинків. Там працюють 3 енергоаудитори. Вони обстежують будинки, спільно з ними також працюють і енергоаудитори міста Львова, які вчаться, як правильно проводити енергоаудит будинків».

Відтак у співпраці з Німеччиною та Швейцарією місто розробило новий проект «Інтегрована концепція розвитку», де старатимуться об'єднати у співпраці різні комунальні установи Львова — «Львівавтодор», «Інститут міста», «Львівелектротранс» та інші — аби ефективніше керувати інфраструктурою. Мета проекту — підвищення кваліфікації працівників міських рад і розвинути тіснішу взаємодію між інститутами.

«Мета цього проекту полягає в тому, що ми не беремо якийсь 1 сектор, наприклад, економіки чи транспорту. А, власне, ці всі сектори мають разом інтегровано розвиватись», — каже керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Міхаель Енгель.

У співпраці з GIZ вже сьомий рік працює й «Майстерня міста», де львів’яни збираються для обговорення і планування розвитку міста. Цей досвід розповсюдився і на 17 інших міст країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук