Львів прощається із Мирославом Скориком у соборі Святого Юра

Помолитися у храмі можна упродовж дня

Вранці у четвер, 4 червня, у львівський собор Святого Юра привезли Героя України, композитора Мирослава Скорика. Напередодні з ним прощалися у Патріаршому соборі в Києві. Прощання у Львові триватиме упродовж цілого дня до 22:00.

На Святоюрській горі у черзі стоять побратими Мирослава Скорика, його студенти, відомі музиканти, художники, артисти, а також прості львів'яни. В соборі Юра лунають записи найвідоміших творів маестро.

Мирослава Скорика запам'ятають як композитора, який завжди був самобутнім і не підлаштовувався під віяння часу та критиків. Він черпав із народних джерел і додавав ці мотиви у власні твори. Також часто поєднував класику із джазом, модерними ритмами. А його композиції звучали по всьому світу: від Австралії до Нідерландів, від Великобританії до Канади. Мирослав Скорик був хрещеним батьком для багатьох колективів.

«Він створив власне єдине, неповторне джерело енергії, музичної ідей, української музики. І ми всі з цього джерела щедро черпали. Я не можу зараз сказати, що це джерело зупинилося, воно є, воно переросло в океан, з якого ми далі будемо черпати. Але ось нема витоку, нема самого майстра», — поділився думками директор Львівської філармонії, побратим Мирослава Скорика Володимир Сивохіп.

5-7 червня у пам’ять про славетного композитора Львівська національна опера транслюватиме на своєму YouTube-каналі знакові твори митця, прем'єри яких відбулися на сцені театру, — оперу «Мойсей» та балет «Повернення Баттерфляй».

Поховають маестро у п'ятницю на Личаківському цвинтарі. Чин похорону почнеться об 11:00. Прощання і похорон транслюватимуть онлайн.

Помер видатний український композитор 1 червня у Києві на 82 році життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук