Похорон Мирослава Скорика у Львові транслюватимуть онлайн
Видатного композитора поховають на Личаківському кладовищі
Українці три дні прощатимуться із композитором, музикознавцем та героєм України Мирославом Скориком. 3 червня прощання відбуватимуться у Києві, а 4 та 5 червня у Львові. Усі охочі зможуть долучитись до чину прощання та поховання онлайн.
Як повідомля прес-служба Львівської міськради, у середу, 3 червня, прощання з Мирославом Скориком відбудеться у Києві з 11:00 до 22:00 в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ. У четвер, 4 червня, домовина з тілом буде доставлена до Львова, де з 11:00 до 22:00 тіло буде виставлено для прощання в Архикатедральному Соборі Святого Юра.
В п’ятницю, 5 червня, в 11:00 відбудеться чин похорону з Архикатедрального Собору Святого Юра, далі поховання на Личаківському кладовищі. Похорон і прощання відбуватиметься з дотриманням усіх карантинних норм та обмежень. За чином прощання і похорону також можна спостерігати онлайн на сторінці Собору Юра. Трансляція буде доступна за посиланням.
Нагадаємо, 1 червня, на 82-му році життя відійшов у вічність український композитор та музикознавець, основоположник української естрадної пісні Мирослав Скорик.
Він народився 13 липня 1938 року у Львові, його батьки отримали освіту у Віденському університеті, а бабця була рідною сестрою оперної співачки Соломії Крушельницької.
З 1963 року Мирослав Скорик почав працювати викладачем Львівської консерваторії на кафедрі теорії музики і композиції. У цей час особливу частину його творчості складають естрадні пісні «Не топчіть конвалій», «Намалюй мені ніч» та ін. У 1964 р. Скорик написав музику до культового фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», а з музики до фільму «Високий перевал» режисера Володимира Денисенка походить його знаменита «Мелодія».
Серед його творів – одноактний твір за віршем Івана Франка «Каменярі», «Карпатський концерт» (1973), Концерт для віолончелі та симфонічного оркестру (1983), балет «Повернення Баттерфляй», цикл прелюдій та фуг для фортепіано, «Диптих» для камерного оркестру, ще два фортепіанних і чотири скрипкових концерти та багато інших творів. У репертуарі Львівської опери – його опера «Мойсей».
У 2004 році Мирославу Скорику присвоїли звання «Львів’янин року». Мирослав Скорик – герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Тараса Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006—2010 роках, художній керівник Київської опери (2011-2016).