Львів просить Азарова зреагувати на самобуд регіонала в парку

Христина Нога, 7 березня 201218742
Львів просить Азарова зреагувати на самобуд регіонала в парку
фото ZAXID.NET
Незаконне будівництво

Прем’єр-міністру України Миколі Азарову скерували листа за підписами Героїв України Бориса Возницького, Степана Хмари та Юрій Шухевича з проханням зреагувати «на надзвичайну ситуацію» – будівництво однопартійцем Азарова, депутатом Львівської обласної ради Олегом Баляшем в Парку культури у Львові.

Вона нагадують, що Олег Баляш 28 лютого 2012 року став депутатом Львівської обласної ради від Партії регіонів замість вибулого депутата. У минулій каденції п. Баляш був також депутатом Львівської обласної ради від партії «Батьківщина».

«2009 року ухвалою Львівської міської ради, при активному сприянні фракції «Батьківщина», яка була в більшості, п.Баляш під викуплений будинок (колишній планетарій) у центральному парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького, пам’ятці садово-паркового мистецтва, надано для обслуговування будинку земельну ділянку площею 0,10 га. Протизаконно прийнята ухвала прокуратурою оскаржена в суді.

В кінці 2011 року п. Баляш зніс існуючий будинок і на самовільно захопленій території парку розпочав нове будівництво. По-варварськи знищив важкою технікою поверхню парку, викопав котлован, з якого вивіз ґрунт, що категорично заборонено Законом України «Про природно-заповідний фонд України», Земельним кодексом України і кількома постановами КМ України і розпочав зводити фундаменти. Галицьким районним судом м. Львова прийнято 2 ухвали про негайне забезпечення позовів в інтересах держави шляхом заборони гр. Баляш вчиняти будь-які дії, пов’язані з будівництвом на земельній ділянці.

Інспекцією контролю земельних ресурсів головного управління у Львівській області складено акт на суму 142, 0 тис. грн штрафних санкцій, що є безумовною підставою для порушення кримінальної справи.

У зв’язку з тим, що будівля оформлена на дружину Баляша, яка переховується, громадянин Баляш не підписує жодних протоколів, актів, які складаються правоохоронними органами і по-бандитськи продовжує будувати. Прокуратура міста і міліція вживають всі заходи по призупиненню будівництва. Проте, незважаючи на всі вжиті заходи, гр. Баляш продовжує будувати. Цілком очевидно, що таке хамство і вандалізм може здійснюватись лише під «надійним» прикриттям», – зазначено у зверненні.

Також автори звернення зазначають, що окрім зазначеного, Баляш самовільно забетонував газон під автостоянку по вул. Стрийській, під яким проходить напірний магістральний водопровід, а також на цій вулиці самовільно збудував магазин електротехнічних приладів, які відповідним способом перевозив із Польщі.

«Шановний Миколо Яновичу, просимо Вас негайно відреагувати і вчинити всі заходи щодо повернення території парку у попередній стан, сплати всіх втрат, нанесених природно-заповідному фонду.

Переконані, що пограбування державних ресурсів зі знищенням природно-заповідного фонду, під прикриттям бренду партії, також не залишиться без об’єктивного належного реагування», – зазначено у зверненні.

Як інформував ZAXID.NET, 19 січня 2012 року інспекція архбудконтролю у Львівській області подала до суду позовну заяву з вимогою зупинити будівельні роботи на вул. Лижв’ярській, 42 у Львові (Парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького).Нагадаємо, у Львові на вул. Лижв’ярській, 42 триває «реконструкція офісних приміщень з розширенням за рахунок надбудови». Однак самих офісних приміщень немає – будинок, у якому вони розташовувалися, знесено, і, як запевняє голова Галицького району Львова Ірина Маруняк, його знесення відбулося без жодних дозволів. Натомість на цій ділянці уже вирито котлован.

Однак забудовник, депутат Львівської обласної ради від Партії регіонів Олег Баляш заявляє, що тут проходить «реконструкція шляхом відновлення» офісних приміщень. Також він нагадав, що є рішення суду, яке забороняє органам влади вчиняти щодо ділянки, де триває забудова, будь-які дії.

Водночас, за позовом Галицької райадміністрації Галицький райсуд заборонив проводити тут будь-які будівельні роботи. Однак, оскільки роботи тривають, районна адміністрація звернеться в прокуратуру.

Додамо, раніше директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів називав проектанта – фірму «Архікон». Також, як зазначено на паспорті об’єкта, замовником будівництва є Баляш О.М. (дружина згаданого депутата, – ред.), генпідрядником – ПП «Петробуд».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук