Львів знову не отримає коштів на історичну спадщину, - Онищенко

Володимир Балита, 31 січня 20138862
Львів знову не отримає коштів на історичну спадщину, - Онищенко
фото ZAXID.NET
Лілія Онищенко

Цього року в державному бюджеті, як і чотири роки поспіль, жодних коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток у Львові не передбачається. Про це сказала начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Натомість, за словами Онищенко, цьогоріч у бюджеті Львова запропонували передбачити 27 млн грн.

«Знаючи, наскільки складна ситуація в місті, хотілося б, щоб зробили найнеобхідніші роботи в цьому році і закінчили ті, які ми почали минулого року», - цитує Лілію Онищенко прес-служба Львівської міської ради.

Торік ремонтно-реставраційних робіт було виконано загалом на близько 10 млн грн. Проте, це не лише кошти витрачені безпосередньо на пам’ятки, а також кошти, які пішли на всю міську інфраструктуру, від якої напряму залежить стан пам’яток та їх збереження.

У мерії нагадали, що в Львові є 2007 пам’яток місцевого і національного значення. Серед них понад 200 пам’яток національного значення, зокрема історичний центр міста, який є в списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Кожен з цих об’єктів потребує певних робіт – від косметичних до капітальних.

«Насправді, в нас є пам’ятки, які потребують термінового проведення ремонтно-реставраційних робіт, є пам’ятки, котрі потребують чергового проведення ремонтно-реставраційних робіт», – розповідає начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Зокрема, серед них костел Кларисок, де розташований музей Пінзеля, будинок Українського драматичного театру ім. М.Заньковецької, палац Баворовських.

«Щороку в міському бюджеті кошти на ремонтно-реставраційні роботи по пам’ятках у Львові передбачаються і ми виконуємо ці роботи. І навіть виконуємо їх на пам’ятках національного значення, бо якщо би ми чекали на фінансування з державного бюджету, то напевно, до цього часу ми би вже мали критичний стан багатьох інших пам’яток.

Рятують нас, звичайно, іноземні партнери, які нам допомагають», – говорить начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Нагадаємо, що востаннє Львову з державного бюджету виділяли кошти ще чотири роки тому. Тоді робіт було виконано на 19 млн грн.

«Основна засада реставрації – регулярність», – наголошує Лілія Онищенко. Вона додає: «Часом вчасно проведені невеличкі роботи запобігають необхідності в подальшому виконувати значний обсяг робіт».

Нагадаємо, 5 грудня 2012 року міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до уряду з проханням виділити кошти в бюджеті на 2012 рік на збереження історико-культурної спадщини у Львові. Тоді йшлося про 100 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 31 січня 2013, 20:13

  - звертайтесь до тих , від кого успадкували - до Ізраїлю та Польщі.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Єсенін Сергій 31 січня 2013, 13:54

  Давно вже Львову, Львівщині та Галичині необхідно переходити на цілковите самоврядування. Якщо існуюча влада ігнорує не тільки економічні, соціальні, демократичні завдання України, а й історико-культурні надбання - тоді це вже питання вияву не патріотичності чи поваги, а зневага до основних принципів світогляду, самоусвідомлення та поваги до самого себе.
  Громадо! Найвищий час позбутись ілюзій що нам ще хтось допоможе.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук