«Львівобленерго» може перейти у власність близького оточення Порошенка, – ЗМІ

Брати Суркіси мають намір продати свої акції в «Львівобленерго», «Прикарпаттяобленерго» і «Тернопільобленерго»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 червня 201710530
Ігор Суркіс контролює понад 89% Львівобленерго

Брати Григорій та Ігор Суркіси ведуть переговори про продаж акцій своїх трьох з чотирьох енергодистрибуційних компаній – «Тернопільобленерго», «Прикарпаттяобленерго» і «Львівобленерго». При цьому «Запоріжжяобленерго», яке теж входить в сферу інтересів Суркісів, в пакет для продажу не входить, повідомила «Економічна правда» з посиланням на джерела, наближені до Адміністрації президента.

За словами співрозмовника видання, покупцем виступає найближче оточення Петра Порошенка.

Ціну майбутньої операції джерело не повідомило, уточнивши тільки, що в пакеті угоди обговорюється можливість повернення активів братів, контроль над якими вони втратили внаслідок націоналізації «ПриватБанку».

При цьому жодних офіційних даних про це немає.

Зазначимо, що, згідно з інформацією сайту «Наші гроші. Львів», Ігор Суркіс загалом контролює 89,1% «Львівобленерго».

Нагадаємо, Кабінет міністрів 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію «ПриватБанку» і купівлю Міністерством фінансів 100% його акцій за 1 грн.

13 грудня 2016 року комісія НБУ визнала «А-банк» братів Суркісів пов’язаною з «ПриватБанком» особою.

На етапі тимчасової адміністрації в банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in). 21 грудня при націоналізації «ПриватБанку» з кореспондентських рахунків «А-банку» були примусово списані 364 млн грн.

27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом «А-банку» і сім’ї Суркісів до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і тимчасового адміністратора «ПриватБанку». «А-банк» звернувся до суду з вимогою стягнути з «ПриватБанку» 364 млн грн, списаних з кореспондентських рахунків, 5,786 тис. євро, 5,55 млн грн і 15,8 тис. доларів ненарахованих відсотків за користування грошовими коштами.

Голова правління «ПриватБанку» Олександр Шлапак заявив, що в пред’явлених банку позовах йдеться про суми близько 1 млрд гривень зобов’язань перед сім’єю Суркісів і близько 360 млн гривень за зобов’язаннями перед колишніми акціонерами банку.

В травні 2017 року суд постановив стягнути з Приватбанку на користь «А-банку» списані при націоналізації 364 мільйони гривень. Крім цього, з держбанку суд стягнув на користь позивачів загалом 1,047 мільярда гривень, 266 тис. доларів і 7864 євро особистих коштів.

У червні 2017 року державний «ПриватБанк» подав заяву до суду з метою анулювання депозитних договорів сім’ї Суркісів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук