Банк Суркісів відсудив у «ПриватБанку» ₴364 млн

Гроші «А-банку» були конфісковані під час націоналізації «ПриватБанку»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 травня 20174831

Окружний адміністративний суд Києва 17 травня вирішив стягнути із «ПриватБанку» на користь «А-банку» (Дніпро), що належить братам Суркісам, списані під час націоналізації 364 млн грн, свідчать матеріали суду, повідомили «Українські новини».

13 грудня 2016 року комісія НБУ визнала «А-банк» пов’язаним із «ПриватБанком». 21 грудня під час націоналізації Приватбанку з кореспондентських рахунків «А-банку» були примусово списані 364 млн грн. Відтак «А-банк» звернувся в суд з вимогою стягнути із «ПриватБанку» 364 млн гривень коштів, списаних з кореспондентських рахунків, 5,786 тис. євро, 5,55 млн грн і 15,8 тис. доларів ненарахованих відсотків за користування коштами.

Національний банк, заперечуючи проти позову, вказав, що «А-банк» і «ПриватБанк» мають загальну інфраструктуру, спільні інформаційні системи, кореспондентські відносини, при цьому А-банк більшість коштів розміщував на рахунках у Приватбанку, власник істотної участі в «А-Банку» Ігор Суркіс одночасно має істотну участь у ТОВ «Студія «1+1», що на той момент була споріднена із «ПриватБанком».

У свою чергу «А-банк» надав суду інформацію про те, що в нього є кореспондентські відносини з іншими банками (Укргазбанк, Ощадбанк, Радабанк, Діамантбанк, Сбербанк). Разом з тим «А-банк» має 195 підрозділів в Україні, при цьому банком укладено 193 договори оренди нежитлових приміщень, серед яких немає договорів із «ПриватБанком», отже, «А-банк» не орендує жодних приміщень у «ПриватБанку».

Також «А-банк» спростував інформацію про те, що в нього спільна із «ПриватБанком» платіжна інфраструктура, тому що фінустанова уклала низку договорів про надання аналогічних послуг з іншими суб’єктами.

У рішенні правління Національного банку від 18 грудня 2016 зазначено, що власниками істотної участі «ПриватБанку» були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Водночас, виходячи з офіційних відомостей державного реєстру, ці особи не здійснюють контроль над «А-банком».

Також суд відкинув аргумент про те, що Ігор Суркіс має істотну участь в «Телерадіокомпанії «Студія 1+1», ТОВ «Гравіс-Кіно» і телерадіокомпанії «ТЕТ» через компанію BOLVIK VENTURES, тому що позивачем надана інформація про те, що він не має участі в зазначеній компанії (директором BOLVIK VENTURES LTD є Menelaos Sazos). Виходячи з викладеного, суд установив, що «А-банк» і «ПриватБанк» не мали спільних власників істотної участі.

У зв’язку із цим суд задовольнив позовні вимоги «А-банку», визнав незаконним рішення комісії НБУ від 13 грудня 2016 про визнання «А-банку» пов’язаним із «ПриватБанком», скасував наказ тимчасового адміністратора «ПриватБанку» про заборону видаткових операцій «А-банку», а також низку інших наказів адміністратора щодо «А-банку». Суд ухвалив стягнути із «ПриватБанку» 363,6 млн грн, списаних з коррахунків, 5,8 тис. євро, 5,56 млн гривень, 15,8 тис. доларів ненарахованих відсотків.

Суд також постановив забезпечити за рахунок бюджетних асигнувань Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і Міністерства фінансів на користь «А-банку» 5,56 млн гривень понесених ним видатків за сплатою судового збору.

Нагадаємо, 18 грудня Кабмін вирішив націоналізувати «ПриватБанк». На етапі тимчасової адміністрації в банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in).

27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом «А-банку» до НБУ, Фонду гарантування й тимчасового адміністратора «ПриватБанку».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук