Два роки тому ZAXID.NET повідомляв, що на території колишнього заводу «Львівприлад» на вулиці Стрийській, 48 між вул. Сахарова та Академією сухопутних військ планують побудувати новий квартал. Розробники проекту повідомили, що це буде містечко для компаній та спеціалістів у галузі IТ-технологій зі всіма зручностями, найсучаснішими офісами та зеленими зонами.
Забудовники ТОВ «Львів СтандартБуд» та девелоперська компанія UDP 17 травня на прес-конференції детальніше розповіли про те, що саме планують побудувати на території колишнього заводу і чому це так важливо для Львова, а також показали ZAXID.NET візуалізацію проекту.
***
«Живи — працюй — навчайся — відпочивай»
Свій проект забудовники називають інноваційним парком або такою собі «кремнієвою долиною». Іншими словами це буде містечко для IT-спеціалістів, компаній у галузі передових технологій та енергозбереження. При чому будуватимуть не просто бізнесовий квартал у звичному розумінні. Будівнитво здійснюватимуть за принципом «Живи — працюй — навчайся — відпочивай». Проект передбачає комплексну інфраструктуру з поєднанням різних функцій:
- ділова — офіси класу А (не просто робочі місця, а максимально зручний простір для саморозвитку, роботи та бізнесу – конференц-зали, система кондиціонування, високошвидкісні ліфти, наземні і підземні паркінги, кафе, автоматизовані системи життєзабезпечення, системи контролю доступу в будівлю);
- технологічна (всі необхідні комунікації для ведення бізнесу у сфері передових технологій);
- соціальна (заклади освіти та відпочинку, медичні центри, житло, магазини тощо).
LvivTech.City – це інноваційне містечко, у якому зможуть жити і працювати люди зі сфери передових технологій (фото – візуалізація проекту)
Тобто інноваційний парк – це комплексна забудова зі всіма зручностями для життя та роботи у ньому. Тобто працівник IT-компанії зможе жити та відпочивати неподалік від місця праці, яке також буде максимально комфортним.
Молодь – наш головний ресурс
За планами розробників проекту, найсучасніші офіси європейського зразка стануть передумовою для розвитку львівських IT-компаній та спонукатимуть великі міжнародні компанії відкривати у Львові свої представництва.
«Офісних центрів класу А у Львові справді не вистачає. Якщо ми хочемо затягнути до нас якісь компанії і світовим іменем, то маємо запропонувати їм правильну інфраструктуру», – зазначив генеральний директор ТОВ «Львів СтнадартБуд» Олег Засадний.
На думку заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, це дасть поштовх для розвитку міста і створить нові робочі місця для перспективної молоді.
«Ключова річ, за яку сьогодні всі змагаються, – це молоді талановиті люди, які вміють об’єднуватися та створювати продукти доданої вартості. Але важливі умови, в яких це все робити, – сказав Андрій Москаленко. – У Львові навчається дуже багато студентів і це –наш головний ресурс. Багато корпорацій, коли приїжджають до нас, дивуються, скільки в нас університетів, студентів, здивовані молодістю нашого міста. Ми розуміємо, що це – ті люди, які можуть створювати шалену додану вартість і ми можемо конкурувати з великими європейськими містами».
Як це працюватиме?
Проект втілюватимуть поетапно. Перше – це три сучасні офісні центри, з’єднані між собою підземними паркінгами, де будуть орендувати приміщення компанії, які працюють в галузі IT, енергозбереження, сучасних технологій та різні підприємства, які їх обслуговуватимуть.
«Ми не здаватимемо офіси в оренду будь-кому, тільки б він справно платив. Перша і головна для нас умова – це зміст компанії, те, чим вона займається. Ми здаватимемо офіси лише фірмам, які пов’язані з передовими технологіями, або, наприклад, банкам чи кафе, у яких вони будуть клієнтами», – пояснив Віталій Мельник.
Будівництво LvivTech.City розпочнуть із трьох офісних центрів класу А (фото – візуалізація проекту)
За його словами, орендарів шукати не треба. Навіть з урахуванням, що офіси класу А – недешеві для оренди, менеджери інноваційного парку стверджують, що «орендарі вже чекають».
Всі дозвільні документи у забудовників уже є. А саме бдівництво розпочнуть у червні. Перший офіс здадуть до кінця наступного року. Парк у цілому обіцяють завершити за чотири роки.
Трохи цифр
Менеджери проекту стверджують, що Львів може стати справжньою «кремнієвою долиною» не лише України, а й Східної Європи. Лише зараз у Львові налічують близько 200 IT-компаній та 15 тис. IT-інженерів. Щорічне зростання попиту на IT-продукти становить 20%. За певних умов, на думку менеджерів проекту, ці цифри лише зростатимуть.
«Є зацікавлення з точки зору формування екосистеми. Чим цікаві ці площі? Умовно кажучи, на першому поверсі є офіс команди, на другому – офіс замовників. Тобто на першому поверсі розробляють продукт, а на другому – у вас можуть це замовити. Замовник і виконавець сидять в одному просторі і можуть навіть радитись між собою, підходить такий чи інший продукт», – зазначив Андрій Москаленко.
Інноваційний парк займатиме 6 га. Загальна площа усіх приміщень – близько 40 тис. м2.
Очікують, що з його відкриттям у Львові з’явиться щонайменше 3 тис. нових робочих. Щоправда ні Олег Засадний, ні Віталій Мельник наразі не озвучують вартість проекту. Однак зазначають, що його очікувана окупність – 15 років.
Львів – не перший
Перший в Україні інноваційний парк вартістю 200 млн доларів США побудували у Києві. Він має назву UNIT.City. Відкриття відбулось у квітні цього року, проте наразі він ще не завершений. Планується, що у ньому буде 15 тис. нових робочих місць, а площа усіх приміщень складатиме 500 тис. м2.
Фото з відкриття UNIT.City у Києві (фото з сайту Ain.ua)
Будував UNIT.City фонд київського бізнесмена та екс-депутата від Партії регіонів Василя Хмельницького K.Fund. І ще одна його компанія займатиметься будівництвом, запланованим на вул. Стрийській у Львові.
Хто забудує «Львівприлад»?
Будуватимуть інноваційний парк ТОВ «Львів СтандартБуд» та девелоперська копанія UDP.
Як інформував ZAXID.NET, 25% ТОВ «Львів Стандартбуд» належить 29-річному Ярославу Марчуку, мешканцю міста Калуш, а 75% – кіпрській компанії POLLENTIA ENTERPRISES LIMITED, кінцевим бенефіціаром якої вказано громадянку Росії Людмилу Саламатіну.
Сам Олег Засадний цю інформацію не приховує, але і не хоче її коментувати. «Про бенефеціара та засновників – все вірно. Але наша компанія зареєстрована так, як цього вимагає законодавство України. І я не бачу потреби обговорювати конкретних людей і власників», – сказав Олег Засадний на прес-конференції.
А головним акціонером UDP якраз і є колишній регіонал Василь Хмельницький.