Львівська мерія вперше розірвала договір продажу комунального приміщення

Замість збереження історичної аптеки нова власниця відкрила там магазин жіночої білизни

Замість аптеки на вул. Дорошенка відкрили магазин жіночої білизни Victoria’s secret

Львівська міська рада через суд розірвала угоду купівлі-продажу приміщення історичної аптеки «Під Фемідою», що на перетині вул. Дорошенка та Словацького з приватною підприємницею Світланою Маланяк. Як повідомляють «Наші гроші. Львів», договір розірвали через недотримання його умов. Однак, приміщення досі є у приватній власності, оскільки новою власницею приміщення через договір іпотеки стала Ірина Сулига. Наразі мерія через суд намагається скасувати і цей договір.

Підприємиця придбала приміщення на перетині вул. Дорошенка та Словацького у березні 2015 року. За 136 м2 Світлана Маланяк заплатила 10,4 млн грн. Вона уклала з міським управлінням комунальної власності угоду про те, що зобов’язується протягом року зробити тут ремонт та використовувати приміщення саме як аптеку. В угоді було вказано, що новий власник також зобов’язаний зберегти мистецькі елементи інтер’єру, автентичні меблі та вітражі.

У 2017 році працівники мерії провели перевірку приміщення та виявили, що ремонтні роботи виконані лише частково, а вітражі зникли. Не було також тут і антикварних меблів, які були продані разом з приміщенням. Пізніше меблі знайшли на складах на вул. Шевченка, а от вітражів так і не виявили.

Під час інспекції також виявилось, що планування приміщення змінено, що не було передбачено угодою, а замість аптеки тут відкрили магазин жіночої білизни Victoria’s secret.

На підставі цих фактів у жовтні 2018 року суддя Господарського суду Львівщини Оксана Стороженко задовольнила позов управління комунальної власності та розірвала договір купівлі-продажу між управлінням та приватною підприємницею Маланяк. Колегія суддів Західного апеляційного господарського суду 28 січня цього року підтвердила правомірність розірвання угоди.

В управлінні також з’ясували, що приміщення вже не належить Світлані Маланяк – у вересні 2017 року новою власницею приміщення через договір іпотеки стала Ірина Сулига, яка заплатила за приміщення вже 10 млн грн.

Згідно з угодою, Світлана Маланяк мала право продати приміщення, але при цьому повинна була повідомити про це управління та перекласти на нового власника взяті раніше зобов’язання – збереження аптеки та її інтер’єру. Цього зроблено не було.

Відтак, навіть попри рішення суду про скасування договору купівлі-продажу з Світланою Маланяк, приміщення все ще знаходиться у приватній власності Ірини Сулиги. Наразі управління комунальної власності міськради через суд намагається визнати недійсним іпотечний договір.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук