Львівська міліція впровадить комп’ютерну систему реагування на злочини

Щоб відновити довіру громадськості до міліції, у Львові впроваджуватимуть пілотний проект під назвою ЛОЦМАН. Система максимально виключатиме людський фактор під час прийому повідомлень та при скеруванні нарядів на місце злочину.  

Начальник Львівського міського управління міліції Сергій Зюбаненко констатував, що у нашій країні міліція через людський фактор працює так само, як і 30 – 40 років тому.

«Але ми змінюємося і впроваджуємо технічні новації. За допомогою технічних пристроїв будуть надходити повідомлення. Система виключає корупційну складову, складову байдужості працівника, тому що все записується на комп’ютер. Машина бачить, скільки сил і засобів є в місці скоєння злочину: працівників ППС, ДАІ, охоронних структур, щоб оперативно відреагувати. Згодом, за допомогою GPS-навігації, великої кількості відеокамер, які будуть задіяні в цій системі, ми зможемо контролювати, наскільки оперативно реагують працівники міліції та розкриватимемо злочини за гарячими слідами», – розповів він.

Розробники проекту вивчали досвід Польщі, де така система дала очікуваний результат.

«Наряди міліції працювали швидко, розкриття злочинів за гарячими слідами збільшилося в рази. Ефективність оперативного реагування також збільшилася. Це основна мета, якої ми хочемо досягти», - зазначив Зюбаненко.

За його словами, у розпорядженні міліції Львова зараз всього 24 відомчі камери спостереження. Однак цю проблему вирішать без значного використання державних коштів.

Підприємства та власники приватних будинків самі готові встановлювати спеціальні камери. Вони звертаються з проханням зареєструвати їх камери в системі міліції. За допомогою цих камер можна буде контролювати і рух на вулицях, адже їх можна повертати.

До системи активно залучають громадськість. Кожен може долучитися до неї, встановивши на будь-який пристрій з інтернетом програму Zello, яка перетворює телефон на рацію. Повідомлення надходять на усі зв’язані програмою пристрої. Крім того, є ідея зробити щоденну розсилку новин з орієнтуваннями, щоб з допомогою людей можна було швидко знайти зниклий автомобіль чи людину.

Частину проекту ЛОЦМАН вже профінансувала Львівська міськрада. Частину профінансують згодом.

Зараз систему запускають у тестовому варіанті. Технічно вона вже готова працювати, але залишаються ще певні юридичні аспекти. До кінця місяця система вже працюватиме. Повністю запрацює проект ЛОЦМАН вже у новому приміщенні Львівської міліції на вул. Стрийській.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук