Львівська міська рада створила Центр послуг для учасників бойових дій

Сьогодні, 14 січня, на другій сесії Львівської міської ради депутати ухвалили рішення про створення Центру надання послуг учасникам бойових дій. За це проголосувало 49 депутатів із 52 присутніх.

За рішенням депутатів, директора Центру буде призначати міський голова за рекомендаціями спільного засідання гуманітарної комісії та комісії законності.

Нагадаємо, Центр надання послуг учасникам бойових дій планують відкрити у Львові вже у квітні. Разом із соціальними службами, у приміщенні центру працюватимуть волонтерські та церковні організації. 

Центр займатиметься наданням соціальної, правової та  іншої допомоги учасникам АТО. Одним із головних завдань, яке ставлять перед собою творці Центру, є створення повноцінної єдиної бази даних учасників бойових дій. 

Організацією Центру займається адміністративно-господарське управління Львівської міської ради.

Зараз допомогу бійцям АТО та їх родинам надають у Личаківській районній адміністрації (вул. Левицького, 67, кімната100).

«На даний час тут надають консультаційні послуги, вивчають основні потреби учасників АТО та їх родин. Паралельно триває стажування претендентів на роботу у Центрі. До роботи будуть залучені лише учасники АТО та члени їх родин», - пояснила депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання “Самопоміч» Олена Пасевич.

За її словами, Центр має на меті стати майданчиком для співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, волонтерами, соціально відповідальним бізнесом, благодійними, громадськими та релігійними організаціями. «Адже усіх нас об’єднує бажання допомогти тим, хто повертається із зони бойових дій, та їх родинам», -  каже Олена Пасевич.

Депутат повідомила, що Центр надає допомогу не лише офіційно визнаним учасникам АТО та їх сім’ям. «Також тут допомагатимуть бійцям добровольчих формувань, які поки що з політичних мотивів не визнані на державному рівні та волонтерам, які часто теж отримують поранення, ризикують життям, здійснюючи матеріально-технічне забезпечення фронту», - стверджує депутат.

За словами Юрія Досяка, активіста «Об'єднання «Самопоміч», учасника бойових дій, Центр працюватиме як структурний підрозділ Львівської міської ради. «Одне з ключових завдань – надати рівне право тим, кому держава формально не надає документів, які забезпечують соціальні гарантії, – зазначив Юрій Досяк. – Звичайно, ми не зможемо їм видати посвідчення учасника бойових дій, бо це функція держави, але знайти можливість дофінансувати соціальні речі, як, наприклад, безкоштовне харчування їхніх дітей в школі, також право на безкоштовне відвідування садочку, безкоштовне навчання чи якісь інші соціальні гарантії, це цілком під силу органу місцевого самоврядування».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук