Львівська міськрада на новий ультиматум Синютки щодо вивезення сміття не погодилася

Депутати запропонували альтернативну ухвалу щодо передачі ЛОДА функцій з управління сміттям

СуспільствоІрина Ващишин, 29 червня 201728250

Такого ще не було, щоби міським депутатам ухвали складали в обласній адміністрації. Але ще вранці у четвер, 29 червня, перед сесією їм представили ухвалу в голови області Олега Синютки. Роботу Садового обранцям пропонували визнати незадовільною. А право перевезення сміття передати на невизначений термін. Та вже під час сесії депутати змінили проект – повернули туди пункт про тимчасову передачу повноважень – терміном на два роки.

«Ми просимо одну річ – поменше політики. Це, звичайно, політика – але політика поводження з ТПВ. Я запропонував, щоб упродовж десяти днів передати області підприємство «Львівспецкомунтранс» терміном на два роки, так як пропонували раніше», – зазначив голова фракції партії «Блоку Петра Порошенка» Петро Адамик.

Свій варіант ухвали голови фракцій складали у Ратуші у четвер після обіду.

«Ухвала, яку напрацювала робоча група, вона зроблена на основі ухвали обласної влади. З розбіжностей там є деякі нюанси щодо передачі чи розширення повноважень. Це такі юридичні тонкощі, я би сказав», – пояснив голова фракції «Народного контролю» Валерій Веремчук.

До кінця цього року міськрада має передати області три окремі транші по 50 млн грн. Ці кошти підуть на рекультивацію полігонів, куди возитимуть сміття і також на оплату за відходи, які там приймуть. Це один із пунктів компромісної ухвали.

«Ми викинули звідти політичні моменти, а залишили те, що стосується вирішення проблеми. А щодо заводу, я прихильник того, щоб ми зібралися з обласною адміністрацією і це питання узгоджували, тому що ні місто, ні область не в стані цього питання вирішити самостійно», – наголосив голова фракції «Громадянської позиції» Юрій Кужелюк.

Для переробки відходів місто в будь-якому випадку будуватиме завод – стверджує міський голова Андрій Садовий. А передача повноважень у вивезенні сміття – тимчасова.

«Якщо хтось має якісь «хотіли», то він має перш за все почитати закон – прописано там це чи не прописано. А ми прийняли ухвалу у такій редакції, яка не суперечить законодавству. На період до 2019 року, поки в Україні буде виборча кампанія, я вважаю, що держава повинна максимально працювати. Ми повинні наймати їх, ми ж сплачуємо податки, то нехай працюють, будь ласка», – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

За свій проект ухвали депутати наприкінці сесійного дня проголосували. Тим часом у місті, допоки з області намагаються диктувати нові вимоги, переповненою й досі залишається третина сміттєвих майданчиків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук