Львівська міськрада прийняла програму компенсацій перевізникам за проїзд пільговиків

ЕкономікаІрина Рєвунова, 19 квітня 201812001
Перевізникам поновлять виплату компенсацій за проїзд пільговиків

У четвер, 19 квітня, Львівська міськрада затвердила програму виплати компенсацій автобусним перевізникам за перевезення пільговиків. За відповідну ухвалу проголосували 45 депутатів.

Згідно з програмою, в міському бюджеті мають бути передбачені кошти на компенсацію пільгових перевезень в автобусах. Водночас в програмі не визначений перелік пільгових категорій, за проїзд яких здійснюватимуть компенсації. За словами в.о. начальника управління транспорту ЛМР Олега Партики, компенсації платитимуть за перевезння тих категорій пільговиків, які визначені законодавством.

Порядок відшкодування витрат на пільгові перевезення передбачає, що перевізники отримуватимуть компенсації раз на місяць. Обсяг компенсацій визначатимуть на підставі звітів перевізників і статистичних даних щодо кількості перевезених пільговиків.

Сума компенсацій за пільговий проїзд розраховуватиметься як добуток фактичної виручки перевізника і коефіцієнту співвідношення кількості пасажирів-пільговиків та пасажирів, які оплачують проїзд.

Додамо, що ЛМР припинила виплати компенсацій автоубсним перевізникам ще в середині 2017 року через те, що частина договорів завершилась, а нові не вдалось укласти через суди навколо конкурсу перевізників, а ще частину договорів скасували суди. Днями приватні перевізники оприлюднили заяву з вимогою поновити компенсацій за пільгові перевезення.

Нагадаємо, з 20 січня приватні перевізники Львівщини запровадили повну оплату за проїзд для пенсіонерів за віком як у міських, так і в приміських та міжміських маршрутках. Натомість директор комунального перевізника АТП-1 Орест Хамула запевнив ZAXID.NET, що в міських комунальних автобусах проїзд для пенсіонерів залишиться безкоштовним. Комунальне АТП-1 обслуговує маршрути №1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 47а, 55, 56, експрес-маршрут з АС «Західної» та нічні.

У березні Кабімін ухвалив рішення про монетизацію пільг, поклавши витрати на монетизацію на місцеві органи влади. Однак на Львівщині механізм монетизації пільг ще не затвердили. Прийнята ЛМР програма компенсацій діятиме до повноцінного запровадження монетизації пільг.

Зазначимо, що програму компенсацій ЛКП «Львівелектротранс» за проїзд пільговиків у трамваях і тролейбусів Львівська міськрада ухвалила раніше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук