Львівська облрада спише систему для голосування, якою ніколи не користувалися

У 1997 році на систему «Рада-Львів» витратили 217 тис. грн

СуспільствоНазарій Тузяк, 29 лютого 20169020

Львівська обласна рада спише систему для голосування депутатів, якою жодного разу не користувалися. Таке рішення 29 лютого прийняла депутатська комісія з питань бюджету і невдвозі це питання винесуть на розгляд сесії облради.

Систему «Рада-Львів» почали створювати ще у 1997 році, коли головою облради був Микола Горинь. Тоді у бюджеті на виготовлення системи голосування заклали 500 тисяч гривень, хоча реально виділили лише 217 тис. гривень (сьогодні це близько 3,2 млн гривень).

«Ця система стоїть у нас із 1997 року, але насправді вона недоукомплектована і не використовувалася жодного дня. У 2001 році була проведена перевірка, завдяки якій встановили, що на систему голосування виділили 500 тис. гривень. Але перерахували на її створення лише 217 тис. гривень», – розповіла головний бухгалтер Львівської облради Мирослава Стрипа.

За словами начальника відділу господарського забезпечення ЛОР Віталія Ленька, це мала бути перша система для голосування у Львівській облраді (нинішня система діє із 2005 року).

«У 1997 році була укладена угода із київським підприємством. Я так розумію, що то було те саме підприємство, яке виготовляло системи голосування для Верховної Ради. Частину коштів на розробку тієї системи було перераховано. Але у 1998 році змінився депутатський корпус і нові депутати відмовилися від подальшого фінансування виготовлення тієї системи», – пояснив Віталій Ленько.

За його словами, у 2001 році фірма, так і не отримавши всіх коштів, передала Львівській обласній раді частину обладнання, яке вже було оплачене.

«Із технічної точки зору передали не основну систему, а допоміжну. Там не було навіть мікрофонів, були лише пульти з кнопками. Вони мали під'єднуватися до загальної системи, якої так і не зробили. Із 2004 до 2010 року думали над використанням цієї системи десь у районній раді, але так нічого і не придумали. Це насправді стара система, до якої потрібно додати ще стільки ж коштів, скільки на неї вже затратили. Очевидно, через це депутати вирішили, що дешевше купити нову на сучасній базі дешевше, аніж доробляти стару», - пояснює Віталій Ленько.

Зазначимо, що до квітня 1997 року головою Львівської обласної ради був Микола Горинь, якого із квітня на цій посаді змінив Орест Фурдичко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук